AGENCJA METAL MUNDUSNawigacja
Artykuły » Recenzje - K » KHASM - Trinity (2018, Sliptrick Records)
KHASM - Trinity (2018, Sliptrick Records)
01. Shadows
02. Spartan
03. Rise
04. Cursed
05. Deathstroke
06. Trinity Part 1:Beyond
07. Trinity Part 2:Serenity
08. Trinity Part 3:Rage
09. DedicationSkład:
Christophe (wokal)
Philippe (gitara)
Matt (bas)
Laurent (perkusja)Debiutancki, pełen materiał francuskiego KHASM nadaje się, by pokazać go światu wprost idealnie. Tutaj nie ma przebaczenia, nie ma litości, jest moc, która nic nie traci ze swojej siły aż do końca. Dziewięć premierowych utworów to czysty, piekielny ogień, który kreuje magiczną atmosferę, wpływa na mistycyzm tego albumu. Podniosły, brutalny death metal, w którym już od pierwszych dźwięków słychać znakomite brzmienie, znakomite, którego nie można porównać z żadnym innym.

Numerów na płycie wydaje się być trochę mało, bo tylko dziewięć, ale za są dość rozbudowane, I do tego wcale się nie dłużą, a znakomitymi przykładami długości połączonej z jakością są utwory „Spartan” i „Deathstroke”. Ostre, brutalne riffy chłoszczą aż miło. Wszystko dzieje się na dużych szybkościach, jedynie w kilku miejscach zdarzają się mocarne, tłuste zwolnienia. Potęga! Jeśli zaś chodzi o styl, wszystko to bardzo zgrabnie poukładane w poszczególne utwory, zaaranżowane z pomysłem, ale i z odpowiednią dawką chaosu i szaleństwa. Jest też w tej muzyce dzikość i bestialstwo, jakie serwowane jest nam głównie przez kapele z Brazylii, by przywołać tu takie nazwy, jak chociażby Eminence, czy Krisiun. Od razu wiadomo, o co chodzi… Trzeba też jeszcze powiedzieć, że Christophe wykonał kawał zajebistej roboty.

Wystrzegajcie się puszczania albumu “Trinity” z samego rana, bo jak się wkręci Wam taki numer tytułowy, to nie odpuści Wam do wieczora - taką moc mają kompozycje KHASM. Zaznaczę jednak, że album nie jest może czymś, co od razu wpada w ucho. Materiał ten powinno się przepuścić przez swój narząd słuchu co najmniej kilkanaście razy, by w pełni docenić jego całą wartość.

8/10
Pablo S.


KHASM @ FACEBOOK
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się , żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
 

METAL MUNDUS NA FACEBOOKU
*** KOIOS
*** WHORION

więcej wywiadów
*** TESTAMENT
+ Annihilator
+ Death Angel
- A2/ Wrocław

więcej relacji
ARTYKUŁY
*** Czerniejąca Magma
- słów kilka o niezrealizowanym albumie Closterkellera


Top Top  36,245,413 unikalne wizyty  Top Top