AGENCJA METAL MUNDUSNawigacja
Artykuły » Recenzje - B » BARONESS - Live at Maida Vale (2013 Relapse Records)
BARONESS - Live at Maida Vale (2013 Relapse Records)
01. Take My Bones Away
02. March To The Sea
03. Cocainium
04. The Line BetweenSkład:
John Dyer Baizley (wokal, gitara, bas, klawisze)
Peter Adams (okal, gitara
Allen Blickle (perkusja)Nie wiem, jaki jest sens wydawania EPki koncertowej. Nie rozumiem tego pomysłu. No chyba, że na zasadzie dema garażowej kapeli. Ale Taki zespół, jak BARONESS, to może przecież wydać koncerciwo jak ta lala. Zwłaszcza, że rzeczona Live EP, jest pokłosiem świetnego albumu i to dwupłytowego – „Yellow & Green” (recenzja tutaj). No, ale stało się tak, że krążek pod tytułem „Live at Maida Vale”, czyli z hali koncertowej radia BBC został puszczony w świat. Nagrali, to nagrali, po co drążyć? A będę!

Strasznie mieszane mam odczucia. O ile forma do mnie nie przemawia ani trochę, to na zawartość narzekać nie wypada. Chociaż, co to jest za frajda usłyszeć cztery kawałki z osiemnastu zamieszczonych na Y&G? Jest, bo to świetna płyta, a i dobór utworów nie najgorszy. No, ale co by się stało, jakby dorzucili jeszcze ze dwa? Kurczę, nie wiem, „Sea Lungs” i „Foolsong” choćby? I jakąś przedłużoną improwizację do tego? A ci swoje! Cztery i koniec! Przecież to trwa tak krótko, że aż się smutno robi, kiedy nastaje cisza. No, i co ja mam myśleć? Wiecie, co jeszcze zrobili? Zamiast zagrać niemrawo, okroić aranż czy coś, żeby nie było wątpliwości co do oceny, to oni te (tfu!) cztery kawałki tak odegrali, że ciary przechodzą! Brodacze parszywe!

Jeżeli nie znacie Baroness, to śmiało, sięgajcie po ten dziwny twór. Daje on szansę zapoznania się z formą zespołu. Ale jeżeli znacie i lubicie, a szanujecie swój spokój ducha, to trzymajcie się od tego dziwnego dzieła z daleka... AAAAAAAAAAA!!! Pieprzę to! Znowu się skończyło!!!

za ilość utworów: 4/18
za wykonanie: 10/10

bubak


BARONESS @ FACEBOOK

Recenzja ukazała się 13.01.2014
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się , żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
 

METAL MUNDUS NA FACEBOOKU
*** KOIOS
*** WHORION

więcej wywiadów
*** TESTAMENT
+ Annihilator
+ Death Angel
- A2/ Wrocław

więcej relacji
ARTYKUŁY
*** Czerniejąca Magma
- słów kilka o niezrealizowanym albumie Closterkellera


Top Top  37,310,343 unikalne wizyty  Top Top