AGENCJA METAL MUNDUSNawigacja
Artykuły » Recenzje - B » BARÚS - Brimstone Altar (2015 self-released)
BARÚS - Brimstone Altar (2015 self-released)
01. Tarot
02. Disillusions
03. Chalice
04. CherubSkład:
Nie podano
BARÚS pojawił się na metalowej scenie w 2015 roku, kiedy to członkowie death metalowej kapeli Project Jim postanowili rozwiązać poprzednią, a założyć nową grupę. Jeszcze przed włączeniem albumu miałem przeczucie, że po Barús spodziewać się można wiele dobrego . A w zasadzie – Złego... I przeczucie mnie nie oszukało. Cztery utwory, z których składa się EPka o nazwie „Brimstone Altar” to po prostu kawał dobrego, progresywnego death metalu.

Nie da się ukryć, że francuska scena metalowa w przeciągu kilku ostatnich lat wypromowała parę ciekawych kapel black I death metalowych, które już na stałe wpisały się w pejzaż światowej metalowej sceny. Gdzieś między nimi właśnie, nieśmiało dobija się także Barús.

Niezwykle intensywna muzyka grupy stanowi jednocześnie silny monolit, potrafiący obrócić mury miasta w kupę gruzu. Ich debiut zawiera taki rodzaj death metalu, który bardzo lubię. Jest na nim wszystko to, co niezbędne: technika, ciężar, duże ilości death metalowego zniszczenia. Jest miażdżący mózg bas (“Chalice”) i odpowiednia doza agresji w partiach gitar. Jest wreszcie apokaliptyczny klimat, przywodzący skojarzenia z ogniem uderzającym z wielką siłą w ziemską kulę (“Disillusions”).

Francuzi z Barús grają - od początku do końca - z niesamowitą precyzją, a jednocześnie potrafią stworzyć intrygujący klimat, który pozostaje długo w pamięci. Z dużymi nadziejami czekam na pełnowymiarowy debiut.

7/10
Pablo.S


BARUS @ FACEBOOK
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się , żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
 

METAL MUNDUS NA FACEBOOKU
*** KOIOS
*** WHORION

więcej wywiadów
*** TESTAMENT
+ Annihilator
+ Death Angel
- A2/ Wrocław

więcej relacji
ARTYKUŁY
*** Czerniejąca Magma
- słów kilka o niezrealizowanym albumie Closterkellera


Top Top  37,310,966 unikalne wizyty  Top Top