AGENCJA METAL MUNDUSNawigacja
Artykuły » Recenzje - E » ECHELON - The Brimstone Aggrandizement (2016 Transcending Obscurity Records)
ECHELON - The Brimstone Aggrandizement (2016 Transcending Obscurity Records)
1.Plague of the Altruistic
2.The Forbidden Industry
3.Lex Talionis
4.Of Warlocks and Wolves
5.The Brimstone Aggrandizement
6.Vital Existence
7.The Feared Religion
8.Monsters in the Gene Pool/Sonic VortexJohan Berglund - gitara basowa
Kjetil Lynghaug - gitara
Travis Ruvo - perkusja
Rogga Johansson - gitara
Dave Ingram - wokalEchelon jest to amerykańsko-szwedzka grupa założona w 2015 roku. Najbardziej znaną osobowością w składzie zespołu jest wokalista Dave Ingram. Starsi fani zapewne kojarzą człowieka, a młodszych poinformujemy, że ów mężczyzna w latach 1990-1998 był krzykaczem w Benediction, a od roku 1998 do 2004 zdzierał gardło w grupie Bolt Thrower. Obecnie udziela się również w kapelach: Down Among the Dead Men i Hail of Bullets. Reszta muzyków Echelon również posiada spory bagaż doświadczeń przy tworzeniu
death metalu.

Opisywane dzieło "The Brimstone Aggrandizement" ukazało się 22-ego grudnia 2016 roku dzięki Transcending Obscurity Records. A więc co bystrzejsi czytelnicy domyślają się zapewne co można spodziewać się po Echelon. Benediction i Bolt Thrower w pigułce czyli kawał dobrego, mięsistego death metalu. Wpływy tych dwóch bandów są bardzo wyraźne ale wcale mi to nie przeszkadza. Wręcz przeciwnie - po rozpadzie tamtych grup brakowało na scenie tych charakterystycznych dźwięków.

Już pierwszy utwór "Plague of the Altruistic" przenosi nas w czasy, gdy wypowiadanie nazw tych dwóch zespołów przyprawiało nasz organizm o gęsią skórkę. Widoczne wpływy Bolt Throwera. Druga kompozycja "The Forbidden Industry" to znowuż wpływ Benediction. Gitary mielą tak, że aż chce się podskoczyć z radości.I tak do końca płyty można by wymieniać tytuły kompozycji i kojarzyć je z tamtymi kultowymi kapelami. Nie ma to sensu. Po prostu trzeba powiedzieć sobie prosto w oczy, że mamy przed sobą cholernie dobry death metalowy album w stylu jaki potrafili grać tylko panowie z Bolt Thrower i Benediction.

Starsi maniacs na pewno będą usatysfakcjonowani, a młodsi którzy nie mieli jeszcze okazji zapoznać się z twórczością tych dwóch zasłużonych dla śmierć metalu grup zapewne po przesłuchaniu albumu "The Brimstone Aggrandizement" poproszą rodziców lub starszych kolegów o udostępnienie im ich nagrań. Jednak póki ich nie dostaną niech wszyscy razem wytężają swoje narządy słuchu i rozkoszują się tymi cudownymi dźwiękami zagranymi przez międzynarodową obsadę z Echelon.

9/10
Lolek


ECHELON @ FACEBOOK

Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się , żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
 

METAL MUNDUS NA FACEBOOKU
*** KOIOS
*** WHORION

więcej wywiadów
*** TESTAMENT
+ Annihilator
+ Death Angel
- A2/ Wrocław

więcej relacji
ARTYKUŁY
*** Czerniejąca Magma
- słów kilka o niezrealizowanym albumie Closterkellera


Top Top  36,991,892 unikalne wizyty  Top Top