AGENCJA METAL MUNDUSNawigacja
Artykuły » Recenzje - H » HELLOWEEN – Gambling with the Devil
HELLOWEEN – Gambling with the Devil


1."Crack The Riddle" (intro)
2. "Kill It"
3. "The Saints"
4. "As Long As I Fall"
5. "Paint A New World"
6. "Final Fortune"
7. "The Bells Of The 7 Hells"
8. "Fallen To Pieces"
9. "I.M.E."
10. "Can Do It"
11. "Dreambound"
12. "Heaven Tells No Lies"

Oj, tak ! Chłopaki z Helloween przesadzili!... …Ale tylko w jednej kwestii. Otóż to ten album miał się nazywać tak, jak poprzedni album - czyli „K.O.S.K- Legacy”. Legacy na początku zrobił na mnie pozytywne wrażenie, lecz po którymś z kolei przesłuchaniu okazał się tylko albumem dobrych trzech utworów. Reszta była zwykłymi wypełniaczami. Zresztą jedynym usprawiedliwieniem tego mogą być ówczesne problemy personalne zespołu i stąd materiał nie był spójny.
Ale wracając do najnowszego dzieła, muszę przyznać, że od dawien dawna nie słyszałem tak fantastycznego (sic!) albumu z Andim na wokalu. Po prostu słychać, że wróciła im ochota do grania .
Całość otwiera „diabelskie” intro (zgadnijcie, kto udzielił tu głosu?), po którym następuje speeed metalowy „Kill it”, w którym wokale Andiego brzmią rewelacyjnie, począwszy od barwy w stylu Roba Halforda po black metalowy skrzek (w 1:50 minucie).
Następnym utworem jest „The Saints”, którego nie powstydziłby się sam założyciel „dyniogłowych” Kai Hansen. Fajny, lekki, kawałek właśnie w stylu „Twilight of the Gods” z Keepera 1 – albo z wielu szlagierów Gamma Ray.
Po nim następuje „As Long as I fall”, piosenka chyba najbardziej przebojowa na tym krążku, zresztą została ona przeznaczona na singiel promujący tą płytę (Japonce znowu wyróżnieni, niech ich szlag!) bardzo chwytliwy refren, może nie tak jak choćby „I want out” ale w charakterystyce tego utworu jest jeszcze coś, czego nigdy nie słyszałem u Helloween. Jest inny, a zarazem przebojowy.
Muszę powiedzieć, że obok Derisa, który na tej płycie śpiewa z większą „chrypką” (w końcu!) niezłą robotę odwalił Dani, jego styl gry jest jakby wypadkową Schwichtenberga i Kusch`a, zresztą strona produkcyjna brzmienia bębnów jest na wysokim poziomie.
Wracając do tematyki utworów, na szczególną uwagę zasługuje „Bells of the Seven Hells” z mocno wpadającym w ucho refrenem, czy maidenowaty „Falling to Pieces”.
Oczywiście nie zabrakło tutaj rozrywki w typowym stylu Helloween w piosence „Can Do It” którą można sobie razem z Andim pośpiewać.
Reasumując i tak już przydługawą recenzję. „Gra z diabłem” przypadła mi od pierwszego odsłuchania, co nie zdarzyło mi się już od dawna. Widać, że chłopaki w końcu poczuli wiatr w żaglach i znów grają tak, jak kiedyś. Oczywiście jest to tylko i wyłącznie moja subiektywna ocena, ale myślę, że wielu z Was słuchając tego albumu się ze mną zgodzi. Życzę miłego słuchania

9,5/10
Benegar
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się , żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
 

METAL MUNDUS NA FACEBOOKU
*** KOIOS
*** WHORION

więcej wywiadów
*** TESTAMENT
+ Annihilator
+ Death Angel
- A2/ Wrocław

więcej relacji
ARTYKUŁY
*** Czerniejąca Magma
- słów kilka o niezrealizowanym albumie Closterkellera


Top Top  37,932,895 unikalne wizyty  Top Top