AGENCJA METAL MUNDUSNawigacja
Artykuły » Recenzje - C » CELLOUT - Superstar Prototype (2011 Nuerra Records)
CELLOUT - Superstar Prototype (2011 Nuerra Records)

01. Dark Days
02. All My Demons Inside
03. The Gift
04. Flooded
05. Set Things Straight
06. Blow
07. Breathe
08. As I Fall
09. Fake
10. In My Arms
11. The Tragedy In You

SKŁAD:
Percy Mejhagen (wokal, gitara)
Robert Monegrim (gitara)
Anders Sevebo (bas)
Martin Karlsson (perkusja)


W dołączonym do promówki liście wydawca albumu pisze, że „Szwedzi potrafią tworzyć riffy”. Cóż, trudno polemizować z tym faktem. Znamy pewnie setki szwedzkich kapel, które to udowadniają. Ta opisywana nie jest tu wyjątkiem.

Dalej można przeczytać, że muzyka zespołu jest średnią wziętą z fascynacji dwóch muzyków, wokalisty i gitarzysty Percy Mejhagena, który lubi ostrzejsze granie, głównie w klimacie Pantery, Korn czy Machine Head, oraz drugiego gitarzysty Roberta Monegrima, który z kolei jest fanem melodyjnego rocka.
I to w zasadzie powinno wystarczyć za pełen opis tej płyty. Tym razem wydawca nie ściemniał, opisał dokładnie to, co zespół wykonuje.

Znajdziemy tu patenty zaczerpnięte od wspomnianych kapel metalowych, ale przemielonych przez patenty lżejsze, lekko dosłodzone, numetalowe, ale wciąż z wyczuwalnym pazurkiem (pazurem zabrzmiałoby zbyt poważnie).

To muzyka z tych łatwych i przyjemnych, nie ma brudu, nie ma trudnych kawałków, płyta leci równiutko, utwory zbliżone są do siebie tak stylistycznie, jak i w zakresie tempa. Owszem, trudno nie zauważyć balladowego, trochę miałkiego „Flooded”, ale poza tym jest raczej jednostajnie. Co nie koniecznie musi oznaczać, że nudno.

Na pewno na uwagę zasługują te szybsze, ostrzejsze kawałki (All My Demons Inside, Breathe, The Tragedy In You [z fajną końcówką]), czasami to aż nawet szkoda, że Percy nie ma większego wpływu na kierunek muzyczny grupy, bo jestem pewien, że stać go na zrobienie całkiem niezłej metalowej płyty.

To kolejna płyta raczej dla młodszego pokolenia, do bezbolesnego puszczania w rozgłośniach radiowych. Fajna, ale taka tylko i wyłącznie na teraz. Za tydzień już raczej zniknie z pamięci.
A dzisiaj dobre…

7/10
Ray

CELLOUT
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się , żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
 

METAL MUNDUS NA FACEBOOKU
*** KOIOS
*** WHORION

więcej wywiadów
*** TESTAMENT
+ Annihilator
+ Death Angel
- A2/ Wrocław

więcej relacji
ARTYKUŁY
*** Czerniejąca Magma
- słów kilka o niezrealizowanym albumie Closterkellera


Top Top  37,310,730 unikalne wizyty  Top Top