AGENCJA METAL MUNDUSNawigacja
Artykuły » Recenzje - H » HANDFUL OF HATE - Gruesome Splendour
HANDFUL OF HATE - Gruesome Splendour1. Livid
2. Theory Of Perfection
3. Used to Discipline
4. Tied, Whipped... Educated
5. Grotesque in Pleasure, Rotten in Vice
6. Reproach and Blame
7. Spawn of Decadence
8. Whiplaw
9. Ejaculation Dementiae


Przyznam się, że nie lubię black metalu i nie jestem w nim obeznany. Nigdy za tym gatunkiem nie przepadałem, a z ekstremy zawsze wolałem death i grind. Jednak od czasu do czasu trafiają do moich rąk albumy, które podobają się, mimo iż należą do sceny, w której nie gustuję. Tak jest właśnie z włoskim Handful of hate i ich najnowszym albumem "Gruesome Slendour". Jest to już czwarta płyta tego zespołu, a zarazem pierwsza jaką dane mi jest słyszeć.

Mamy tutaj do czynienia z klasycznym black metalem, bez żadnych "upiększaczy" typu organy czy chóry. Panowie wiedzą o co chodzi w tym gatunku i oddają jego głębię. Pierwsze skojarzenia jakie nasunęły mi się, gdy usłyszałem tą płytkę to Immortal. Słychać go tutaj dość dużo, szczególnie pachnie mi tutaj "The Heart Of Winter". Riffy łatwo wpadają w ucho, wokal fajnie wpasowuje się do reszty, a perkusista robi rozpiździel. Mamy tutaj dość sporo zwolnień robiących niezły klimat, a całość jest naprawdę świetnie wyprodukowana. Nie ma tutaj piwnicowego brzmienia, a wszystko jest jak najbardziej słyszalna (no oprócz basu, ale to standard). Jedynie mogę się przyczepić do okładki. Jest dość kiepska i nie zakupiłbym tego albumu zwracając uwagę tylko na nią.

Albumu słuchało mi się naprawdę bardzo dobrze, mimo, że to nie mój gatunek, a grupa zachęciła mnie do poznania reszty ich wydawnictw i z pewnością zmieniła mój punkt widzenia na black metal.

Stormshield 8/10
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się , żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
 

METAL MUNDUS NA FACEBOOKU
*** KOIOS
*** WHORION

więcej wywiadów
*** TESTAMENT
+ Annihilator
+ Death Angel
- A2/ Wrocław

więcej relacji
ARTYKUŁY
*** Czerniejąca Magma
- słów kilka o niezrealizowanym albumie Closterkellera


Top Top  37,005,435 unikalne wizyty  Top Top