AGENCJA METAL MUNDUSGuitar Hero i nowe wcielenie Running Wild w Polsce
Pod adresem emailowym gh_turniej@lem.com.pl, można już zapisywać się na ogólnopolski turniej w grze Guitar Hero: Metallica, który będzie miał miejsce podczas drugiej edycji Hard Rocker Festival, w katowickim Mega Clubie (Sobota, 26 września).

W koncercie wezmą udział grupy takie jak: Mekong Delta (niemieccy pionierzy progresywnego thrash metalu), Tygers Of Pan Tang (kultowi hard rockowcy, legenda nurtu New Wave Of British Heavy Metal), Wizard (true heavy metal z Niemiec), oraz najbardziej chyba oczekiwana grupa Wild Knight, czyli nowy zespół byłych muzyków Running Wild (Majk Moti, gitarzysta znany z płyt "Branded And Exiled", "Under Jolly Roger", "Port Royal" i "Death Or Glory") i X-Wild (wokalista Frank Knight),
która zaprezentuje na żywo wyłącznie klasyczne utwory obu tych zespołów.
Skład imprezy uzupełnią: francuscy speed metalowcy z Lonewolf, słowacka heavymetalowa grupa Hammerheart, oraz polskie grupy Bloodwritten i Arondight.

Bilety na Hard Rocker Festival (w limitowanej ilości!) dostępne są poprzez stronę www.ticketpro.pl oraz w punktach sieci Ticketpro na terenie całego kraju. Więcej informacji na www.hardrocker.pl

(Autorem zdjęcia Wild Knight jest Wojtek Gabriel)
TALISMAN - Marcel nie żyje
21 lipca 2009 w swoim domu zmarł basista grupy Talisman - Marcel Jacob.

Marcel był jednym z najbardziej znanych basistów związanych ze sceną hard & heavy w Szwecji. Był współzałozycielem m.in. grupy Rising Force (współnie z Y. Malmsteenem), zespołu Force (przemianowanego później na Europe), Last Autumn's Dream i Talisman. Uczestniczył w nagraniach albumów innych grup i płyt solowych muzyków (m.in. na solowej płycie Johna Noruma).

Marcel miał tylko 45 lat.

R.I.P.
DARK TRANQUILITY - nowa koncertówka
Na dzień 26 października 2009 zaplanowana została premiera specjalnego DVD grupy Dark Tranquility, zatytułowanego "Where Death Is Most Alive".

Box, którego wydawcą będzie Century Media, składać się będzie z dwóch płyt DVD i dwóch CD. Oczywiście dostępne będą też oddzielnie DVD i CD.

Nagrania pochodzą z koncertu grupy w Mediolanie w dniu 31.10.2008.


Hunter Fest - ciąg dalszy
Chcąc, nie chcąc zaczynamy się bawić w tabloida i z "wielkim" zaangażowaniem śledzimy to wszystko, co dzieje się wokół tegorocznej edycji festiwalu.

W rozwinięciu newsa możecie przeczytać oficjalne oświadczenie organizatora, według którego na HF na pewno zagrają Motorhead, Tarja i Funeral For A Friend.

Z informacji, jakie dostaliśmy ok. godz. 19:00 wynikało, że "sprawa wygląda bardzo źle: jak narazie żadna kapela nie zagrała do godziny 18:35, jedna scena jest w rozsypce, a z drugą też nie
wiadomo. Brak nowych toi toi'ków, nie ma możliwości wejścia na teren festiwalu, w sumie
nawet nie ma po co, skoro nic nie gra. Co więcej, pole namiotowe jest ogrodzone w sposób taki, że może wejść każdy."

W sumie to i tak nieźle, że cokolwiek wiadomo, wszak na feście u naszych wschodnich sąsiadów o odwołaniu koncertów w drugi dzień festiwalu można się było dowiedzieć dokładnie w tym dniu... I żeby było śmieszniej, część kapel już dotarła na miejsce i... musiała wrócić z powodu niewypłacalności organizatora.

Wyobrażacie sobie wspólną organizację Mundialu... Będzie się działo...
ENSIFERUM - nowy album też we wrześniu
Kolejny fiński zespół poinformował, że we wrześniu (dokładnie 09.09.2009) ukaże się jego nowa płyta.

Tym razem chodzi o folk metalowy band Ensiferum. Nowa płyta będzie zatuytułowana "From Afar" i będzie zawierać takie oto utwory: 1. By The Dividing Stream, 2. From Afar, 3. Twilight Tavern, 4. Heathen Throne, 5. Elusive Reaches, 6. Stone Cold Metal, 7. Smoking Ruins, 8. Tumman Virran Taa, 9. The Longest Journey (Heathen Throne Part II), 10. Vandraren (na wydaniu limitowanym).

Produkcją albumu zajęli się: Tero Kinnunen (Nightwish, Amorphis) i Janne Joutsenniemi, natomiast miksami Hiili Hiilesmaa (HIM, Sentenced, Amorphis).
 

METAL MUNDUS NA FACEBOOKU
*** KOIOS
*** WHORION

więcej wywiadów
*** TESTAMENT
+ Annihilator
+ Death Angel
- A2/ Wrocław

więcej relacji
ARTYKUŁY
*** Czerniejąca Magma
- słów kilka o niezrealizowanym albumie Closterkellera


Top Top  33,995,511 unikalne wizyty  Top Top