AGENCJA METAL MUNDUS


METAL UP!


= 24.02.2018

- SLAVES OF EVIL
- INDIGNITY
- PLANET HELL

+ Rybnik / Stara Gazownia Czar Nocki


Metal Mundus zaprasza w swoje szeregi!

Z grafiki obok patrzy na Was lord Kitchener znany ze słynnego postera z 1914 roku nawołującego Brytyjczyków do pójścia w kamasze. Prawie sto lat później Saxon umieścił swego rodaka na okładce płyty „Call to Arms”.

Teraz my korzystamy z wizerunku szlachetnego lorda, by zwerbować spośród Was przyszłych redaktorów Metal Mundus. Jeśli więc lubicie ciężkie brzmienia, szczególnie death i black metal, metalcore i pochodne, różne dzikie odmiany ostrego grania bądź wręcz odwrotnie – łagodne odsłony rocka, a gramatyka języka polskiego nie jest Wam obca – piszcie śmiało na adres kontakt@metalmundus.pl, w temacie dopisując „Rekrutacja”. Chcesz dołączyć swój tekst - recenzję płyty lub relację z koncertu - bardzo proszę, opisać swoją fascynację muzyką - jak najbardziej. Na każdą wiadomość odpiszemy.

Oferujemy Wam przygodę w świecie najlepszej muzyki, udział w jej promowaniu oraz dużo atrakcji, o których dowiecie się po wysłaniu stosownego maila.

Zapraszamy!

"Ścieżka upadku" - nowy mini album Above Aurora
Black metalowe trio ABOVE AURORA udostępniło pierwsze szczegóły nadchodzącego mini-albumu noszącego tytuł „Path to Ruin”.

Wydawnictwo ukaże się 6 kwietnia nakładem Pagan Records w wersji cyfrowej, na CD oraz winylu. Formacja udostępniła również tracklistę oraz okładkę.

Tracklista: 1. Delusional Disorder, 2. Abyssal Hades, 3. Path to Ruin

„Path to Ruin” powstał pod koniec ubiegłego roku w Reykjaviku w Studio Emissary (min. Svartidaudi , Slidhr, Myrkr) a miksem i masteringiem zajął się Stephen Lockhart.

Tak o nowym materiale mówi gitarzysta i wokalista zespołu V.: „Path To Ruin” jest kontynuacją pesymistycznej wizji zawartej na poprzednim albumie. Konsekwentnie kroczymy wcześniej obraną ścieżką dysonansów, średnich i wolnych temp i powściągliwie dobranych dźwięków w nieco zmienionej formie”.

Pre-order wydawnictwa dostępny na stronie wydawcy - LINK

**********
Above Aurora - new EP "„Path to Ruin” will be released by Pagan Records on 06.04.2018
**********
Misanthropic Rage ujawnia szczegóły nowego albumu "Igne Natura Renovatur Integra"
Po niespełna półtorarocznej przerwie od wydania debiutanckiego 'Gates No Longer Shut' awangardowo-black metalowy duet MISANTHROPIC RAGE przedstawia światu kolejny album zatytułowany 'Igne Natura Renovatur Integra'. Wydaniem tegoż ponownie zajmie się Godz Ov War Productions, która zaplanowała premierę płyty na 12-ego marca 2018.

'Igne Natura Renovatur Integra' zawiera dziewięć premierowych utworów będących naturalnym rozwinięciem stylu obranego na poprzednich materiałach, choć tym razem muzycznie i tekstowo zespół pokazał zdecydowanie dojrzalsze oraz bardziej osobiste oblicze. Jeśli jeszcze nie sprawdziłeś singla promującego nowy album, 'The Hammer and The Nails', koniecznie zrób to teraz:
KLIK!

Wydawnictwo dostępne będzie jako standardowy jewel case CD w regularnej edycji i limitowanej do 100 sztuk wersji w ekskluzywnym slipcase oraz naszywką. Ponadto dostępna będzie wersja digital do pobrania od dnia premiery z profilu Bandcamp wydawcy. Fizyczne kopie 'Igne Natura Renovatur Integra' można już nabyć w przedsprzedaży na stronie wytwórni: www.store.godzovwar.com

Nagraniem, produkcją i miksem materiału zajęli się sami muzycy, natomiast mastering zostały wykonany przez ekipę Serakos Studio. Okładkę ponownie zaprojektował i wykonał Maciej Kamuda, który dodatkowo zajął się również całą oprawą wydawnictwa.


Więcej informacji w rozwinięciu newsa...

*****
Album 'Igne Natura Renovatur Integra' by Misanthropic Rage will be out via Godz Ov War Productions on March 12th
*****

Reaktywacja koncertów Dark Side of The... Tym razem w Blue Note od godz. 19:30
MATERIA to ciężki, nowoczesny metal z progresywnymi ambicjami i licznymi odniesieniami do klasyki gatunku który rozgrzeje Was, klub i wszystko wokół w tym dniu. Poza tym wiemy, że przed Nimi zagra poznańska NAVIA. Do grona Dark Side w BN dołączy nowy, poznański zespół ALLAN HILLS.

Blue Note, Poznań, 05.05.2018
Biety: 25 zł. w przedsprzedaży, 30 zł. w dniu koncertu.
Rezerwacja e-mail: biletów oraz miejsc siedzących: masazysta.jerzy@wp.pl


*****
Materia, Navia and Allan Hills will play in Blue Note Club in Poznań on May 5th.
*****
Koncert Planet Hell, Indignity, Slaves of Evil - Death Metal Into Space
Serdecznie zapraszamy na podróż przy której wtórować będą death metalowe brzmienia, poprzez najohydniejsze zakamarki ziemi, gdzie ból i cierpienie mieszają się z rozkoszą, aż po najdalsze planety w kosmosie.

Zespoły:
- SLAVES OF EVIL
- INDIGNITY
- PLANET HELL

Kiedy: 24.02.2018
Godzina: 19:00
Gdzie: Stara Gazownia Czar Nocki ul.3 maja 14, 44-200 Rybnik
Wstęp: 15 PLN

Bilety dostępne do kupienia w dniu koncertu na miejscu.
W dniu koncertu będą dostępne stanowiska z merchem zespołów

**********
Planet Hell, Indignity, Slaves of Evil will play in RYbnik on 24.02.2018
**********
Dusk Of Delusion prezentuje pierwszy teledysk
Francuski band neo metalowy DUSK OF DELUSION przygotował klip nakręcony do utworu „White Words”. Można go obejrzeć pod tym linkiem.

Utwór pochodzi z albumu grupy, który będzie zatytułowany „(F)unfair” i ukaże się 09.03.2018 roku nakładem firmy Fantai’Zic.

Lista utworów: 1. Insanity, 2. White words, 3. Strings on your arms, 4. The juggler, 5. All you can see, 6. Siamese versality, 7. Sharpest cards, 8. Fortune teller, 9. Casanova, 10. The sideshow attraction, 11. Wooden horses, 12. Take me

Skład grupy: Romuald Carre – perkusja, Claude Colmars – gitara, Benoit Guillot – wokal, Matthieu Morand – gitara, Julien Skorka – bas

**********
Dusk of Delusion – watch the first official video clip -
English version below (czytaj więcej)
**********
Impiety, Mordhell i Moloch Letalis już jutro zagrają w Poznaniu
Mighty Beast from the East! Potężne IMPIETY po niemal dekadzie powraca do Poznania w towarzystwie wielkopolskich Moloch Letalis i Mordhell, które w tym roku obchodzą XV-lecie istnienia.

Zapraszamy już jutro do Klubu U Bazyla!

REIGN IN KAOS POLAND 2018
Impiety
Mordhell
Moloch Letalis

24.02. Poznań, Klub U Bazyla

wejście od 19:00

przedsprzedaż online: 49 zł, do północy 23 lutego - LINK.

W dniu koncertu bilety dostępne na bramce w cenie 60 zł.

**********
Impiety, Mordhell, Moloch Letalis will play in Poznań on 24.02.2018
**********
Usurpress: nowy album dostępny do odsłuchu na stronie Decibel Magazine
Szwedzcy progresywni death metalowcy USURPRESS udostępnili swój nowy album "Interregnum" przed premierą. Albumu można posłuchać na stronie Decibel Magazine, TUTAJ.

"Interregnum" ukaże się 23 lutego, nieco ponad rok od wydania poprzedniej płyty, "The Regal Tribe" (2016).

Tym razem trzon zespołu, do którego należą Stefan Pettersson (wokal, teksty), Pahl Sundsrom (gitary, muzyka) i Daniel Ekeroth (bass, muzyka), uzupełnia Stefan Hildman (perkusista z nurtu jazz/fusion) oraz Erik Sundstrom (klawiszowiec z pogranicza muzyki ambient/trace). Krążek można określić jako miks Camel i Bolt Thrower, który dzaiła zadziwiająco dobrze.

Album został nagrany i zmiksowany w studiu Dugout Productions (Soilwork, Behemoth, In Flames, Dark Funeral) w Szwecji.


Więcej informacji w rozwinięciu newsa...

*****
Usurpress stream new album "Interregnum" via Decibel Magazine
English version below (czytaj więcej)
*****

Atheist w Agonia Records
Legendarny amerykański zespół ATHEIST podpisał umowę wydawniczą z Agonia Records. Nowy album, będący następcą "Jupiter" z 2010, ukaże się w drugiej połowie 2018 roku.

Zespół ATHEIST jest uznawany z prekursora i twórcę technicznego death metalu. Formacja powstała w 1988 roku z inicjatywy perkusisty Steve'a Flynn'a oraz wokalisty i gitarzysty Kelly'go Shaefer'a.

Razem z takimi zespołami jak DEATH i CYNIC, ATHEIST zdefiniował brzmienie, które po dziś dzień stanowi trzon złożonego, progresywnego nurtu w death metalu, określanego współcześnie jako "Progresywny / Techniczny Death Metal". Formacja zawdzięcza swój status debiutanckiemu albumowi, "Piece Of Time" (1989) oraz jego następcy, "Unquestionable Presence" (1991). Oba te albumy są uznawane za punkty przełomowe w historii gatunku, i oba zostały nagrane w sławnym Morrisound Studios, z kultowym producentem Scott'em Burns'em za konsolą. W tym samym studiu nagranych zostało wiele przełomowych dla metalu płyt lat 90-dziesiątych, w tym albumy takich formacji jak Sepultura, Obituary, Death, Deicide, Morbid Angel czy Cannibal Corpse.


Więcej informacji w rozwinięciu newsa...

*****
Atheist sign worldwide record deal with Agonia Records and announce plans for new upcoming release slated for 2018
English version below (czytaj więcej)
*****
Nowa płyta i video clip Underoath

6-ego kwietnia Fearless Records wyda nową płytę metalcore'owej kapeli Underoath "Erase Me".
Oto jej menu:
1-It Has to Start Somewhere, 2-Rapture, 3-On My Teeth, 4-Wake Me, 5-Bloodlust, 6-Sink With You, 7-Ihateit, 8-Hold Your Breath, 9-No Frame, 10-In Motion, 11-I Gave Up.

Nad materiałem pracowali:
Spencer Chamberlain-wokal, James Smith-gitara, Timothy McTague-gitara, Grant Brandell-gitara basowa, Aaron Gillespie-perkusja, Christopher Dudley-klawisze.

Kapela powstała w USA w 1997 roku. W latach 2013-2015 zespół był nieaktywny.

W dorobku posiada siedem długograjów.
Ostatni "Ø (Disambiguation)" ukazał się w 2010 roku.

Video clip do utworu "On My Teeth" zobaczycie TUTAJ
.

******
On the 6th of April the album "Erase Me" by Underoath will be released.
The video clip for the song "On My Teeth" is available HERE
.
******
Night in Gales- "The Last Sunsets" do odsłuchu

W dniu dzisiejszym na sklepowe regały rzucony zostanie nowy krążek melodyjnych death-thrash metalowców z kapeli Night in Gales "The Last Sunsets".
Za wydawnictwo odpowiada wytwórnia Apostasy Records.

Zespół Night in Gales to jedna z legend niemieckiej sceny.
Powstał w 1995 roku i dzisiejszy album będzie ich szóstym studyjnym długogrającym materiałem.

Skład Night in Gales:
Christian Müller-wokal, Jens Basten-gitara, Frank Basten-gitara,
Tobias Bruchmann-gitara basowa, Adriano Ricci-perkusja.

Płytę odsłuchacie TUTAJ
.

******
The album "The Last Sunsets" by Night in Gales is available HERE.
******
By The Spirits supportem Rome na polskich koncertach
Z przyjemnością informujemy, że w roli supportu na polskich koncertach ROME wystąpi neofolkowy BY THE SPIRITS.

By The Spirits to jednoosobowy projekt z pogranicza folku/neofolku pochodzący z Dolnego Śląska, oficjalnie powołany do życia w marcu 2016. Po wydaniu m.in. dema, EP, kolaboracji oraz dwóch nagrań live, na wiosnę tego roku planowana jest premiera pełnego albumu zatytułowanego „We are Falling”, który ukaże się nakładem Urtod Void i Only the Sun Knows. Na twórczość By the Spirits silny wpływ ma szeroko pojęta muzyka folkowa i neofolk. Warstwa tekstowa inspirowana jest duchowością oraz związkami człowieka z naturą.


Zobacz trailer "Bury Me": KLIK!
Posłuchaj na Bandcamp: KLIK!

ROME + By The Spirits
15.03. Kraków, Żaczek -
FACEBOOK
16.03. Warszawa, Hydrozagadka - FACEBOOK
17.03. Poznań, U Bazyla - FACEBOOK
wejście od 19:00
start: 20:00
bilety do nabycia
TUTAJ oraz w sieci Eventim (Empik, Media Markt, Saturn).

Więcej informacji w rozwinięciu newsa...

*****
Rome and By The Spirits - 3 shows in Poland
*****
Drum playthrough Cynic

Legendarny zespół Cynic nagrał w tym roku nowy singiel z utworem "Humanoid".
Jego premiera miała miejsce 15-ego stycznia.
Obecnie przyjrzeć się można pracy perkusisty Matt'a Lynch'a podczas grania tego kawałka.

Kliknijcie TUTAJ
.

******
Drum playthrough to the song "Humanoid" by Cynic is available HERE.
******
Primordial- nowa płyta i video clip

Bardzo doświadczona bo istniejąca od 1993 roku grająca mieszankę black metalu i celtyckiego folka irlandzka grupa Primordial przy współpracy z Metal Blade Records, 30-ego marca wypuści na rynek swój nowy długogrający krążek zatytułowany "Exile Amongst the Ruins" z następującymi utworami:
1-Nail Their Tongues, 2-To Hell or the Hangman, 3-Where Lie the Gods, 4-Exile Amongst the Ruins, 5-Upon Our Spiritual Deathbed, 6-Stolen Years, 7-Sunken Lungs, 8-Last Call.

Trzech muzyków jest w zespole od samego początku:
A.A. Nemtheanga-wokal, Ciáran MacUiliam-gitara, Pól MacAmlaigh-gitara basowa.
Dwóch pozostałych doszło trochę później:
Simon O'Laoghaire-perkusja-1997, Micheál O'Floinn-gitara-2002.

Zapowiadany krążek będzie dziewiątym długograjem wyspiarzy.

Video clip do kawałka "To Hell or the Hangman" dostępny jest TUTAJ
.

******
On the 30th of March, Primordial's "Exile Amongst the Ruins" will be released.
A video clop for the song "To Hell or the Hangman" is available HERE
.
******
Trójka Tonight They Die do odsłuchu

Niezwykle płodny amerykański solowy artysta Joshua Akers dowodzi projektem o nazwie Tonight They Die.

Powołał go do życia cztery lata temu a w ciągu niespełna ostatnich 100 dni nagrał trzy krążki (w tym dwa w roku obecnym) w black-death metalowym stylu:
"Vampyre"-2017, "Darkness Eternal"-3.01.2018, "Black Mass"-18.02.2018.

Ten trzeci do odsłuchu TUTAJ
.

******
The "Black Mass" album from Tonight They Die is available HERE.
******
Wspólna trasa Mastemey i Tersha
MASTEMEY i TERSHA ruszają we wspólną trasę, a w programie:

02.03 - Elizjum/Poznań
03.03 - Metalcave/Warszawa
04.03 - Sąsiedzi/ Elbląg (tylko Tersha)
09.03 - Katakumby/Radom
10.03 - Lublin/TBA
11.03 - Toruń/Tba (tylko Tersha)
16.03 - Underground 02/Sosnowiec


Więcej informacji w rozwinięciu newsa...

*****
Mastemey and Tersha on tour - 7 shows planned
*****
Nowy klip Sons Of Apollo, koncert w ramach Prog In Park II
Progresywna grupa SONS OF APOLLO opublikował w sieci nowe video do utworu "Alive", który pochodzi z albumu „Psychotic Symphony”. Krążek ten ukazał się jesienią zeszłego roku nakładem InsideOut Music. Zapraszamy do obejrzenia klipu w TYM MIEJSCU.

Przypominamy, że SONS OF APOLLO wystąpi 18-ego sierpnia w warszawskim Parku Sowińskiego w ramach imprezy Prog In Park II. Oprócz Sons Of Apollo tego samego dnia zaprezentują się: Anathema, Ihsahn, Leprous oraz Postcards From Arkham.

Bilety są dostępne w
TYM MIEJSCU.

*****
Sons of Apollo presents new video "Alive". The band will play @ Prog In Park II fest in Warsaw on August 18th, 2018
*****

Alaskański Blackened Doom metalowy Druj w barwach Godz Ov War Productions
Godz Ov War Productions z przyjemnością informuje o podpisaniu paktu z alaskańskim kwartetem DRUJ. Muzycznie ten młody, utalentowany zespół prezentuje atmosferyczno-rytualną mieszankę blackened doom metalu z dysonansowym sludge, w przekazie silnie zainspirowaną zoroastryjską mitologią oraz sumeryjskimi tradycjami.

Aktualnie DRUJ pracuje w studio nad swoim debiutanckim albumem, na którym znajdzie się sześć premierowych kompozycji, w tym jedna instrumentalna. Jeśli chcesz wiedzieć z czym zmierzysz się wkrótce, sprawdź koniecznie ich dwuutworową EP 'The Malignant Dweller':
KLIK!

Aktualny skład zespołu: Sean Holladay - gitara; Connor Tetlow – gitara; Wayne DeWilde - gitara basowa; Adam Kimball - perkusja

DRUJ @ FACEBOOK

*****
Alaska-based Druj joins Godz Ov War Productions roster
*****
Age of Arcadia- "Eleysis" do odsłuchu

Niemiecko-grecka obsada zasila szeregi melodic death-thrash metalowego bandu Age of Arcadia:
George T.-gitara-wokal, Quentin Ducreux Lerebours-gitara,
Gus Kontos-gitara basowa, Veit Schmoll-perkusja.

Zespół powstał w zeszłym roku a w obecnym (22.02.2018) wydał swój pierwszy materiał "Eleysis".

Zapoznacie się z nim TUTAJ
.

******
Age of Arcadia's "Eleysis" album is available HERE.
******
Video clip Signs Of The Swarm

Grająca deathcore amerykańska kapela Signs Of The Swarm 3-ego listopada 2017 roku dzięki Unique Leader Records wypuściła na rynek swojego drugiego długograja "The Disfigurement of Existence".
Na krążku pod numerem siedem znalazł się utwór "Nightcrawler’s".
Video clip do niego zobaczycie TUTAJ
.

******
The video clip for the song "Nightcrawler's" from Signs Of The Swarm is available HERE.
******
Headless Crown- nowa płyta i video clip

Heavy metalowa grupa Headless Crown 30-ego marca pod skrzydłami Massacre Records wyda swojego drugiego długograja "Century of Decay".
Oto lista utworów:
1-Century of Decay, 2-Radiant in Grey, 3-The Blackness, 4-Grinder of Souls, 5-Listen, 6-Plan 9, 7-Outermind Travel, 8-The End, 9-The Eyes of the Crow, 10-The Manipulators of Dreams, 11-Degree Absolute.

Debiutancki materiał "Time for Revolution" istniejących od siedmiu lat Szwajcarów ukazał się w 2015 roku.

Skład Headless Crown:
Steff Perrone-wokal, Ced Legger-gitara, Manu Froelicher-gitara, Mack Machet-gitara basowa, Carlos Bensabat-perkusja.

Video clip do tytułowej kompozycji z opisywanego krążka zobaczycie TUTAJ
.

******
On the 30th of March the album "Century of Decay" by Headless Crown will be released.
The video clip for the title song is available HERE
.
******
Hellish God- "The Evil Emanations" do odsłuchu

Hellish God to death metalowa formacja założona we Włoszech cztery lata temu.

W skład zespołu wchodzą muzycy, którzy z niejednego kotła śmierć metal próbowali:
Tya-wokal, Matteo Gresele-gitara, Michele Di Ioia-gitara,
Malga-gitara basowa, Luigi Contenti-perkusja.

Za ich debiutancki długogrający materiał "The Evil Emanations" odpowiada wytwórnia Everlasting Spew Records.

Premiera miała miejsce 8-ego stycznia a krążek odsłuchacie TUTAJ
.

******
The album "The Evil Emanations" by Hellish God is available HERE.
******
Origin ogłasza europejską trasę koncertową z Rings Of Saturn
Amerykańscy techniczni death metalowcy ORIGIN powrócą do Europy pod koniec marca. Zespół wystąpi jako headliner podczas 25 koncertów w 12 państwach. Jako główny support wystąpi inna amerykańska, techniczna grupa wykonująca aliencore/death metal, Rings Of Saturn. Towarzyszyć im będą Hideous Divinity z Włoch oraz Graveslave z USA.

ORIGIN promować będzie swój najnowszy album, "Unparalleled Universe", wydany nakładem Agonia Records w zeszłym roku.


Więcej informacji w rozwinięciu newsa...

*****
Origin announce "The Unparalleled World Tour 2018" feat. Rings Of Saturn; tour kick-off at Inferno Festival (Norway) in March
English version below (czytaj więcej)
*****

Nowa płyta i lyric video Circle of Silence

27-ego kwietnia Massacre Records wypuści na rynek nową płytę power metalowej kapeli Circle of Silence zatytułowaną "The Crimson Throne" z następującymi kompozycjami:
1-Conquer The Throne, 2-Race To The Sky, 3-Destroyers Of The Earth, 4-The Chosen One, 5-Lionheart, 6-The Crimson Throne, 7-Into The Fire, 8-A Kingdom Divine, 9-Endgame, 10-Possessed By Fire, 11-Wild Eyes.

Zespół Circle of Silence założony został w Niemczech w 2005 roku i mimo takiego stażu na koncie posiada tylko dwa długograje:
"The Blackened Halo"-2011 i "The Rise of Resistance"-2013.

Grupa od 2006 roku nie dokonała żadnych zmian w składzie i prezentuje on się następująco:
Niklas Keim-wokal, Christian Sommerfeld-gitara, Tobias Pfahl-gitara, Björn Boehm-gitara basowa, Peter Suppinger-perkusja.

Lyric video do premierowego utworu "Lionheart" obejrzycie TUTAJ
.

******
On the 27th of April the album "The Crimson Throne" by Circle of Silence will be released.
Lyric video for the song "Lionheart" is available HERE
.
******
Nowy Amorphis w maju

Panowie z grupy Amorphis zdradzili parę szczegółów dotyczących ich nowego krążka.
A więc album ukaże się 18-ego maja a wydawcą będzie Nuclear Blast Records.
Producentem płyty jest Jens Bogren, który współpracował wcześniej z Opteh, Amon Amarth czy Kreator.

W utworach znajdą się dźwięki zagrane przez prawdziwą sekcję smyczkową oraz flety i chór.

Gitarzysta Esa Holopainen stwierdził, że będzie to dzieło Amorphis jakiego nigdy wcześniej nie słyszeliśmy.


******
New album by Amorphis will be out this May.
******
Debiut Point of Singularity do odsłuchu

17-ego lutego ukazała się debiutancka płyta melodic death metalowego tria Point of Singularity (Andrey Novinsky, Alexander Kuzmich, Denis Simonov) "Exile Of The Weeping God".

O zespole wiemy tylko tyle, że pochodzi z Rosji a więc zapraszamy do odsłuchania płyty.
Kliknijcie TUTAJ
.

******
The album "Exile Of The Weeping God" from the band Point of Singularity is available HERE.
******
Demonical: nowy utwór "A Void Most Obscure"
Szwedzcy melodyjni, old-schoolowi death metalowcy DEMONICAL, ujawnili nowy utwór "A Void Most Obscure" w oczekiwaniu na nowy album "Chaos Manifesto", który ukaże się nakładem Agonia Records 23 marca. Utworu można posłuchać TUTAJ.

DEMONICAL narodził się z prochów rozwiązanego w 2006 roku Centinex. Death metal w jego wykonaniu to połączenie melodii z brutalnością, czego najlepszym przykładem jest nadchodząca, piąta w dyskografii płyta, "Choas Manifesto". Jak na zespół wywodzący się ze Szwecji przystało, całość jest silnie old-schoolowa i nawiązuje do klasyków gatunku. Wraz z charakterystyczną dla DEMONICAL dozą melodii, predestynuje to nową płytę do znalezienia miejsca w kolekcji fanów kapel pokroju Entombed, Dismember, Unleashed, Bloodbath czy Amon Amarth.

Więcej informacji w rozwinięciu newsa...

*****
Demonical premiere new track "A Void Most Obscure"
English version below (czytaj więcej)
*****
Poznaliśmy supporty Iced Earth
Przypominamy, że legendarna amerykańska formacja ICED EARTH zaplanowała 2 koncerty w naszym kraju w tym roku. Odbędą się one 16-ego lipca w krakowskim Kwadracie i 17-ego lipca w stołecznej Progresji.

Dowiedzieliśmy się niedawno, że kapelę Jona Schaffera będą supportować dwa polskie zespoły: CHAINSAW oraz HORRORSCOPE.

Przypomnijmy, że Iced Earth przyjedzie do naszego kraju promować swój ostatni krążek, znakomity "Incorruptible", wydany przez wytwórnię Century Media.

Bilety kolekcjonerskie na lipcowe koncerty można nabyć już teraz w
TYM MIEJSCU.

*****
Iced Earth, Chainsaw and Horrorscope will play in Kraków and Warszawa this July
*****
XXXIII-lecie Huntera już niebawem w Krakowie
Hunter
22 kwietnia 2018
Otwarcie: 18.00
Start: 19.00


„33” stało się właśnie kolejną magiczną cyfrą w historii Huntera. Tyle właśnie istniejemy. Nieprzerwanie, od 1985 roku, kiedy to w szczycieńskim LO kilku długowłosych metalowców postanowiło założyć zespół i grać najgłośniej jak tylko potrafią. Spróbować nadać sens i zmienić nie tylko swoje życie ale i właśnie - czemu nie cały świat..?


EVENT @ FACEBOOK

Więcej informacji w rozwinięciu newsa...

*****
33rd anniversary of Hunter. The band will play in Studio Club in Kraków on April 22nd
*****

Ivar Bjornson i Einar Selvik wydają płytę "Hugsjá" w kwietniu 2018
Po sukcesie poprzedniego wspólnego projektu o nazwie „Skuggsjá” Ivar Bjørnson (Enslaved) oraz Einar Selvik (Wardruna) kontynuują współpracę, prezentując nowy projekt zatytułowany „Hugsjá”. Słowo hugsjá oznacza widzieć przez umysł lub w umyśle – i wyraża koncepcję, że umysł ma potencjał widzenia dalej niż sięga wzrok. Przeplatając tradycyjne i współczesne myśli, dźwięki i instrumenty, zapraszają słuchacza na wyrazistą podróż – odkrywającą zamierzchłą historię i tradycje norweskiego wybrzeża.

Wydanie albumu " Hugsjá" przez norweską wytwórnię płytową By Norse Music zaplanowano na 20 kwietnia 2018 r.

„Hugsjá” została stworzona na potrzeby Międzynarodowego Festivalu w Bergen w 2017 i podczas niego została zaprezentowana po raz pierwszy w ramach serii koncertów o nazwie „Nordvegen” („Północna droga”) - muzyka powstała z inspiracji lokalną historią i tradycjami każdego z odwiedzonych miejsc.


Więcej informacji w rozwinięciu newsa...

*****
Ivar Bjørnson and Einar Selvik will release "Hugsjá" album in April 2018
*****
Szwajcarski Black metalowy Lykhaeon wydaje nową EP w Godz Ov War Productions
Godz Ov War Productions z dumą wita na swoim pokładzie kolejnego reprezentanta Helvetic Underground Committee, black metalowe trio LYKHAEON, w którego składzie znajdują się m.in. muzycy znani z Ungfell i Dakhma.

Aktualnie zespół zakończył prace nad nowym wydawnictwem zatytułowanym 'Ominous Eradication of Anguished Souls' zawierającym dwa ponad 13-tominutowe opusy osnute mrokiem zapomnianych grobowców. Obłąkańcze wokale, impulsywne i pełne zwrotów akcji partie instrumentalne, zatęchłe brzmienie oraz klaustrofobiczny klimat sprawią, że już wkrótce dołączysz do grona udręczonych dusz w ich odwiecznej wędrówce ku potępieniu! EP ukaże się w kwietniu 2018 jako standardowy jewel case CD.

Aktualny skład zespołu: S. - gitara; K. - gitara basowa, wokal; I. - perkusja


LYKHAEON @ FACEBOOK

*****
Black metal Lykhaeon will release a new EP via Godz Ov War Productions
*****
Infraktor- "Exhaust" do odsłuchu

19-ego lutego ukazała się debiutancka (nieźle kopiąca po zadku) płyta zespołu Infraktor zatytułowana "Exhaust".

Znalazło się na niej dziesięć numerów utrzymanych w death-thrash metalowy stylu.

Zespół powstał w Portugalii i w tym roku obchodzi pięciolecie działalności.

Skład Infraktor:
Hugo Silva-wokal, Carlos Almeida-gitara, Ricardo Martins-gitara,
Miguel Pinto-gitara basowa, Francisco Martins-perkusja.

Płyta do odsłuchu TUTAJ
.

******
The "Exhaust" album from the Infraktor team is available HERE.
******
Atheist z kontraktem

Jedna z legend amerykańskiego thrash metalu, grupa Atheist poinformowała, że podpisała kontrakt wydawniczy z wytwórnią Agonia Records.
Zespół obecnie pracuje nad nowym krążkiem, który ma się pojawić jeszcze w tym roku.
Ostatnio krążek jankesów "Jupiter" ukazał się osiem lat temu.
Od tamtego czasu do grupy dołączyli dwaj nowi wioślarze i skład Atheist obecnie wygląda następująco:
Kelly Shaefer-wokal, Jason Holloway-gitara, Chris Martin-gitara, Tony Choy-gitara basowa, Steve Flynn-perkusja.


******
The Atheist group has signed a record contract with the record label Agonia Records.
******
 

METAL MUNDUS NA FACEBOOKU


** GHOST**
- Ceremony And Devotion


** I WAS BORN TWICE **
- RiseN


** FLEURETY **
- Inquietum


** LIVERUM
- Discover Your Land

** ANGUR
- Ego

** VRANI VOLOSA
- Heresy/ Epec

** NEUOBERSCHLESIEN
- N.OS

** MASTEMEY
- Mastemey

** BONEYARD
- Below Mediocrity

** THE MATTER OF A
- Anomalous

** RAGE
- Carved In Stone

** PARADISE LOST
- Tragic Idol

** DORMANT DISSIDENT
- Knightmares

** SLARTIBARTFASS
- Schwarz Verhüllt

** CORRUPTION
- Spleen

** TRAUER
- A Walk Into The Twilight

** JACK CRUSHER
- Soulless Humanity


więcej recenzji
****** JITTERFLOW ******


******* WAR-SAW *******


*** DORMANT DISSIDENT **


***** MARTYRDOOM
*** GRIN
*** WATCH OUT STAMPEDE
*** CLOSTERKELLER
*** AMORPHIS
*** KOIOS
*** WHORION

więcej wywiadów
*** NEUOBERSCHLESIEN
+ Transgresja
- Proxima/ Warszawa


*** TESTAMENT
+ Annihilator
+ Death Angel
- A2/ Wrocław


*** W.A.S.P.
+ GATE Crasher
- Sportovni Hala/ Hluk


*** ICED EARTH
+ Freedom Call
+ Metaprism
- Festsaal/ Berlin

*** MASTODON
+ Russian Circles
- Progresja/ Warszawa

*** SABATON
+ Accept
+ Twilight Force
- Torwar/ Warszawa

*** HELLOWEEN Pumpkin United
- Tipsport Arena/ Praga, Czechy

*** MAYHEM
+ Asphyx
+ In Twilight's Embrace
+ Deus Mortem
+ Centurion
+ Thunderwar
- Progresja/ Warszawa


*** GRAND MAGUS
+ Evil Invaders
+ Elm Street
- Kwadrat/ Kraków


*** SATYRICON
+ Suicidal Angels
+ Fight The Fight
- Progresja/ Warszawa


*** ARCH ENEMY
+ Jinjer
- Progresja/ Warszawa


*** AIR RAID
+ Savager
+ Stormer
- U Bazyla/ Poznań

więcej relacji
*** Hammer Of The Gods


*** Motorhead w studio


*** Hellbent For Cooking. The Heavy Metal Cookbook


*** Biografia Led Zeppelin. Kidy giganci chodzili po Ziemi


więcej recenzji
ARTYKUŁY
*** Czerniejąca Magma
- słów kilka o niezrealizowanym albumie Closterkellera


Top Top  26,775,520 unikalne wizyty  Top Top