AGENCJA METAL MUNDUS


METAL UP!

= 18.10.2018

- DOPETHRONE
- SUNNATA

+ Poznań/ U Bazyla= 19.10.2018

- INTERNAL QUIET

+ Łomża= 20.10.2018

- ŁÓDŹ DEATH FEST III
Zagrają:

- HATE
- SPHERE
- ARCANE DUST
- STYGMATH
- SACRIMONIA
- PERVERSE
- HOPE FORSAKEN

+ Łódź / Magnetofon= 20.10.2018

- INTERNAL QUIET

+ Warszawa= 21.10.2018

- MINSK
- ZATOKREV

+ Poznań/ U Bazyla= 22.10.2018

- HAMMERFALL
- ARMORED DAWN

+ Wrocław / A2= 22.10.2018

- MINSK
- ZATOKREV

+ Kraków/ tba= 23.10.2018

- THREE DAYS GRACE

+ Wrocław / A2= 23.10.2018

- HAMMERFALL
- ARMORED DAWN

+ Kraków / Kwadrat= 24.10.2018

- THREE DAYS GRACE

+ Warszawa / Progresja= 24.10.2018

- TARJA
- STRATOVARIUS

+ Gdańsk / B90= 25.10.2018

- OMEGA DIATRIBE
- PENNHURST
- KING FURIA


+ Kraków / Cemetery Pub= 25.10.2018

- TARJA
- STRATOVARIUS

+ Kraków / Studio= 26.10.2018

- OMEGA DIATRIBE
- PENNHURST
- KING FURIA


+ Chorzów / Red & Black= 27.10.2018

- INTERNAL QUIET

+ Przemyśl= 27.10.2018

- ACID DRINKERS

+ Kraków/ Kwadrat= 29.10.2018

- Glenn HUGHES

+ Warszawa / ProgresjaMetal Mundus zaprasza w swoje szeregi!

Z grafiki obok patrzy na Was lord Kitchener znany ze słynnego postera z 1914 roku nawołującego Brytyjczyków do pójścia w kamasze. Prawie sto lat później Saxon umieścił swego rodaka na okładce płyty „Call to Arms”.

Teraz my korzystamy z wizerunku szlachetnego lorda, by zwerbować spośród Was przyszłych redaktorów Metal Mundus. Jeśli więc lubicie ciężkie brzmienia, szczególnie death i black metal, metalcore i pochodne, różne dzikie odmiany ostrego grania bądź wręcz odwrotnie – łagodne odsłony rocka, a gramatyka języka polskiego nie jest Wam obca – piszcie śmiało na adres kontakt@metalmundus.pl, w temacie dopisując „Rekrutacja”. Chcesz dołączyć swój tekst - recenzję płyty lub relację z koncertu - bardzo proszę, opisać swoją fascynację muzyką - jak najbardziej. Na każdą wiadomość odpiszemy.

Oferujemy Wam przygodę w świecie najlepszej muzyki, udział w jej promowaniu oraz dużo atrakcji, o których dowiecie się po wysłaniu stosownego maila.

Zapraszamy!

Premiera DVD Aterry - zapraszamy do warszawskiego VooDoo 26.10.2018
Znany już jest termin premiery DVD ostrołęckiej ATERRY. Impreza odbędzie się 26 października w warszawskim klubie VooDoo. Na scenie oprócz ATERRY zaprezentują się: Reign Of Fire (metal), On The Wings (hard rock/rock n'rol) i T-55 (punk rock).

Na koncercie będzie można zakupić nowe wydawnictwo zespołu w bardzo promocyjnej cenie. Materiał muzyczny nagrany został na pięcioleciu kapeli, które odbyło się 14 kwietnia b.r. również w klubie VooDoo. Produkcją filmową zajęła się firma Xcez Studio. Oprócz muzyki ,,live” na płycie znajdą się wywiady z muzykami i ich fanami.

Zespół zaprezentował też drugi utwór promujący DVD:
KLIK!

*****
New DVD by Aterra will be out October, 26th. Releasing party will be held in VooDoo Club in Warsaw.
*****
Europejska trasa Godsmack przesunięta na początek 2019 roku
GODSMACK zmuszeni są do przesunięcia nadchodzącej trasy po Europie w związku z tragiczną śmiercią syna Tony'ego Romboli. Sully Erna, wokalista grupy, wydał oświadczenie w imieniu zespołu: „W imieniu Tony'ego oraz jego żony Sue, z największym żalem przekazuję światu, że Tony i jego rodzina ponieśli stratę, której żaden rodzic nie powinien nigdy doświadczyć.

Joe Fay, syn Ton'yego i Sue, zmarł nieoczekiwanie w ubiegłym tygodniu w wieku 34 lat. Joe był niezwykle przyjacielski i skromny. Był również prawdziwym FANEM – tak jak Wy wszyscy. Radował go sukces Godsmack. Przebywanie wśród nas napawało go radością – będzie nam go bardzo brakowało.

W oczekiwaniu na więcej informacji o tym tragicznym zdarzeniu, prosimy Was, abyście uszanowali prywatność Tony'ego i jego rodziny – będą oni potrzebować czasu i spokoju. Doceniamy Wasze wsparcie i cierpliwość w tej trudnej dla nas chwili. Obiecuję, że wrócimy na początku 2019 roku. Bądźcie gotowi!"

Wszystkie daty koncertów na europejskiej trasie Godsmack, w tym koncert w Polsce, który miał się odbyć 22 listopada w Warszawie, zostają przesunięte na początek 2019 roku. Więcej informacji wkrótce. Zakupione bilety na listopadowy koncert Godsmack zachowują swoją ważność na występ Godsmack w nowym terminie, który wkrótce zostanie ogłoszony, natomiast wszystkie te osoby, które będą chciały zwrócić swój bilet, mogą to zrobić w punkcie sprzedaży, w którym ten bilet zakupiły.


*****
Godsmack reschedule European tour because of the death of Tony Rombola's son. Show in Warsaw planned for November, 22nd will be held in 2019
*****
Zapraszamy na heavy metalową noc z grupą VOODOO i jej gośćmi w Rock Out
Założona w latach 80-tych grupa VOODOO znana m.in ze swojego słynnego hitu "Metalmania" (do obejrzenia i przypomnienia TUTAJ) a związana nie tylko tytułem przeboju ze słynnym festiwalem również goście znanych po dziś dzień innych kultowych festiwali, jak Jarocin, Metal Meeting, Międzynarodowy Festiwalu Top Music, finaliści wyjątkowego, jak na tamte czasy, programu muzycznego Telewizji Polskiej "Przeboje Dwójki" z niemałym powodzeniem konkurujący z zachodnim muzykami na liście Top Metal 20, zagoszczą w klubie ROCK OUT w Dąbrowie Górniczej w sobotę 20 października. Gośćmi grupy Voodoo podczas występu w Rock Out będą dwie śląskie formacje Chaos i Hern a wokalnie wspierać ich będzie gość specjalny Piotr Foreman Foryś z zespołu Pudelsi. Szykuje się prawdziwie heavy metalowa noc w Rock Out-cie więc przyszykujcie się na mocną dawkę znakomitego grania.

ROCK OUT
Sobieskiego 31 - Dąbrowa Górnicza
sobota 20.10 start godz. 20.00
otwarcie bram 19.30

VOODOO + Piotr Foreman Foryś
Chaos
Hern
bilety w cenie 20 zł ( 30 w dniu koncertu)

do nabycia w klubie
oraz przez pośrednictwo agencji:
martartisticagency@gmail.com


*****
Voodoo + Piotr Foreman Foryś, Chaos and Hern will play in Rock Out Club in Dąbrowa Górnicza on October 20th
*****
Beyond The Event Horizon: nowy singel + jesienna trasa koncertowa
Na trasie promowane będzie drugie już w dorobku grupy wydawnictwo, które ujrzało światło dzienne w połowie marca 2018. Zespół wykonywać będzie w całości materiał z nowej EPki „FAR” oraz zaprezentuje swój stały repertuar z debiutanckiej, wydanej w 2014 roku płyty „Event Horizon”. Podczas pierwszych trzech koncertów zespół pojawi się w roli supportu przed szwajcarską ikoną instrumentalnego grania Leech oraz Thesis. Na kolejnych koncertach BEYOND THE EVENT HORIZON zagra u boku zaproszonych gości: Moanaa, November Might Be Fine, Megaraż oraz TIDES. Bilety będą do kupienia w klubach w dniu koncertu oraz na stronie zespołu bteh.net.

18.10.2018 - Gdańsk (PL) / Wydział Remontowy
19.10.2018 - Słupsk (PL) / Motor Rock Pub
20.10.2018 - Zgierz (PL) / Agrafka
26.10.2018 - Będzin (PL) / Latawiec
27.10.2018 - Wrocław (PL) / Ciemna Strona Miasta

Jednocześnie zespół zaprezentował kolejny singel promujący "FAR" - kompozycję "Spiral" - LINK

**********
BEYOND THE EVENT HORIZON: new single and tour
**********
Nowy klip Defying
W dniu dzisiejszym olsztyński DEFYING zaprezentował klip do utworu The Sunlight Recedes. Obraz, zainspirowany poezją Rafała Wojaczka, stanowi hybrydę lyric video oraz teledysku w jego klasycznym rozumowaniu.

The Sunlight Recedes pochodzi z wydanej w 2016 EP The Splinter of Light We Misread. Na krążku, wydanym własnym sumptem, znalazły się cztery utwory, w tym cover New Dawn Fades kultowych brytyjskich post-punkowców Joy Division. Podobnie jak na poprzednim wydawnictwie, tak i tym razem kwartet zastosował połączenie różnych gatunków ciężkiego grania – na minialbumie znalazły się zarówno elementy charakterystyczne dla post- oraz progmetalu, jak i sludge’u czy blackmetalowego brudu.

„Muzyka na The Splinter… to bardzo brudny i mroczny materiał z warstwą liryczną osadzoną w twórczości polskich poetów wyklętych, głównie Rafała Wojaczka” – mówią członkowie Defying. „Tematy jego poezji to śmierć, miłość, fascynacja kobiecością i cielesnością, zazwyczaj ujęta w estetyce turpistycznej. U Wojaczka, zwłaszcza w tych najstarszych wierszach, erotyzm i seksualność łączą się często ze śmiercią, natomiast podmiot liryczny mówi najczęściej o bólu, ma poczucie odrębności, buntuje się przeciwko obłudzie świata i społeczeństwa, z drugiej strony uparcie penetruje mroczne zakątki ludzkiej duszy. Jego poezja to dwa stany zagrożenia: kryzys tożsamości, objawiający się dezintegracją osobowości oraz zagrożenie egzystencji, wypływające z konfliktu pomiędzy jednostką a światem. Naszym celem było sfilmowanie tego dualizmu” – podsumowują muzycy.

Za realizację klipu odpowiada perkusista grupy, Tomasz Semeniuk, który wcielił się w scenarzystę, montażystę i reżysera. W roli głównej wystąpił Jakub Korzunowicz, założyciel TeArtu – Teatru Edukacji Artystycznej. Ponadto w teledysku można zobaczyć Barbarę Sidor, obecną na fotografiach, zdobiących szatę graficzną The Splinter of Light We Misread oraz muzyków Defying w epizodycznych rolach.

Link do klipu:
KLIK!

EVENT @ FACEBOOK

*****
Olsztyn-based Defying presents new video "The Sunlight Recedes".
****
Acid Drinkers w Krakowie, poznaliśmy supporty
ACID DRINKERS

Kraków – 27.10.2018 – Klub Kwadrat ul. Skarżyńskiego 1
Otwarcie Bram 18:00 Start 19:00
Bilety przedsprzedaż 40zł w dniu koncertu 50zł

Oprócz ACID DRINKERS na scenie zobaczymy: HORRORSCOPE oraz BLACKSNAKE.

Bilety do nabycia:

BILETY KOLEKCJONERSKIE:

Klub Pod Jaszczurami, Rynek Gł. 8
Klub Kwadrat, ul. Skarżyńskiego 1
Metal Shop, ul. Długa 17
Klub Dziekanat, ul. Pędzichów 23
Klub Lochness, ul Warszawska 15
Płyty Winylowe, ul.Dobrego Pasterza 100
Klub Kombinator os. Szkolne 25

Wysyłkowa sprzedaż biletów kolekcjonerskich:
tel.12 632 21 47 (metal.shop.dluga@gmail.com)


EVENT @ FACEBOOK

Więcej informacji w rozwinięciu newsa...

*****
Acid Drinkers will play in Kwadrat Club in Kraków on October 27th
*****
Nowy kawałek Lifelost w sieci
Serwis Decibel Magazine opublikował na swoich stronach nowy kawałek black metalowej kapeli LIFELOST. Zapraszamy do odsłuchu kawałka ‘Metanoia’ w TYM MIEJSCU.

LIFELOST to metalowy projekt, którego twórcą i jedynym członkiem jest Phlegeton (Wormed). Odpowiada on za warstwę tekstową, wokal i wszystkie instrumenty. Już 28-ego października na sklepowe półki ma trafić album 'Dialogues From Beyond', którego wydawcą będzie Transcending Obscurity Records.

Tracklista 'Dialogues From Beyond':
1. Continuum
1. Malign Emanatio
2. Sepulchral Vault
3. Released From Life
4. Metanoia
5. Incorporeal Gate


*****
Decibel Magazine premieres captivating new Lifelost track
English version below (czytaj więcej)
*****

ThunderFest vol. 6
Green Lungs Records & Eight Records zapraszją na:

++++++ ThunderFest vol. VI ++++++

31.10.2018
WEJŚCIE: 18:00
START: 19:00
BILET: 15zł

ZAGRAJĄ:

- KRZTA (Mathnoise / sludge - Olsztyn)

- MASS INSANITY (death metal - Chojnice)

- PERPETUAL (metal Gdańsk)

- ENORMOUS - HIGH HOTEL (grunge - Chojnice)

- THE BLACK THUNDER (czarna smoła - Bytów)


EVENT @ FACEBOOK

*****
6th edition of ThunderFest will be held in Bytów on October, 31st
*****
MetalMundus przypomina: GLENN HUGHES - "Voice of Rock" już niebawem w Warszawie!
Były basista i wokalista Deep Purple, znany milionom jako "Voice of Rock", jak nazwano go wprowadzając do Rock and Roll Hall of Fame. Muzyk jest członkiem super rockowej grupy - Black Country Communion. Kubica Producition ma przyjemność ogłosić, że artysta wystąpi na koncercie w Warszawie. Glenn z zespołem wykonają materiał Deep Purple w ramach trasy "GLENN HUGHES PERFORMS CLASSIC DEEP PURPLE LIVE".

Koncert w ramach trasy "GLENN HUGHES PERFORMS CLASSIC DEEP PURPLE LIVE" odbędzie się 29 października 2018 r. (poniedziałek) w warszawskim klubie Progresja (ul. Fort Wola 22). Bilety w cenie od 149 zł można kupić na portalu ebilet.pl, na stronie kubicaproduction.com oraz w sieci salonów Empik.

Obecna trasa koncertowa to prawdziwe wydarzenia dla fanów Glenna i Deep Purple. Po raz pierwszy bowiem, od czasu jego ostatniego występu z zespołem w Liverpool Empire 15 marca 1976 r., Hughes występuje wyłącznie z materiałem Deep Purple. Artysta bez dwóch zdań zrobił zawrotną karierę po Purplach, więc nie chodzi tu o nostalgię, Glenn po prostu uważa, że ​​nadszedł czas, by uznać i złożyć hołd swojej przeszłości, muzycznej spuściźnie i co najważniejsze - jednemu z najbardziej uznanych, wpływowych i odnoszących sukcesy zespołów rockowych.


Więcej informacji w rozwinięciu newsa...

*****
Glenn Hughes will play in Progresja Club in Warszawa on October 29th, 2018
*****
KAT & Roman Kostrzewski (koncerty jesień, zima 2018)
KAT i Roman Kostrzewski to historia black, thrash metalu. Kultowy zespół tworzący Wielką Trójcę Polskiego Metalu łącznie z TSA i Turbo. Po okresie konfliktów w macierzystej formacji KAT z jej gitarzystą, Roman Kostrzewski i Irek Loth postanowili powołać do życia nowy byt na bazie niezbywalnych praw autorskich. Nie pozwalając odejść w zapomnienie ich dotychczasowej pracy twórczej, swoimi kompozycjami, współkompozycjami i tekstami Romana Kostrzewskiego.

Muzycy mając za sobą wieloletnie doświadczenie sceniczne na największych polskich festiwalach: Rock Arena, Jarocin, Metalmania, goszczenie na tych samych deskach scenicznych z Metallicą, Iron Maiden, Motorhead, Hanoi Rocks itd. określili go mianem KAT & Roman Kostrzewski. Charyzma Romana Kostrzewskiego I Irka Lotha jako muzyków i instrumentalistów, Romana Kostrzewskiego jako autora tekstów w połączeniu z doskonałymi muzykami/gitarzystami pozwoliła na kontynuację artystycznej drogi pod nowym szyldem i z okazałą akceptacją Fanów, co owocuje wieloma koncertami w kraju i zagranicą.

Zespół gra w składzie: Roman Kostrzewski - wokal; Irek Loth - perkusja; Jacek Hiro - gitara; Krzysztof Pistelok - gitara; Michał Laksa - bas


Więcej informacji w rozwinięciu newsa...

*****
KAT & Roman Kostrzewski - list of upcoming shows
*****
Obscenity zapowiada nowy krążek
Już z nowym wokalistą - Manuelem Siewertem (December Flower) i basistą Davidem Speckmannem (Burial Vault) niemiecka kapela death metalowa OBSCENITY zapowiada, że jej nowy album będzie nosił tytuł “Summoning The Circle” i ukaże się 07.12.2018 nakładem Apostasy Records.

Lista utworów: 1. Used And Abused, 2. Feasting From The Dead, 3. Infernal Warfare, 4. Dreadfully Embraced, 5. Scourge Of Humanity, 6. Torment For The Living, 7. Invocation Obscure, 8. The Ones Concerned, 9. Let Her Bleed

Utwory zostały zarejestrowane w Soundlodge Studio (Anvil, God Dethroned, Dew-Scented) pod okiem i uchem Joerga Ukena oraz gitarzysty zespołu Christopha Weertsa, miksy i mastering wykonał Christoph Brandes w Iguana Studio (Necrophagist, Spheron, Maladie).

Skład zespołu: Sascha Knust – perkusja, Hendrik Bruns - gitara, Christoph Weerts – gitara, David Speckmann – bas i Manuel Siewert - wokal

**********
OBSCENITY – Details for “Summoning The Circle”
English version below (czytaj więcej)
**********
WildFest 2019 - pierwsze potwierdzone zespoły
Organizowany w Niemczech festiwal WildFest rozpoczął swój żywot w 2016 roku, a zespoły, które można na nim zobaczyć grają muzykę od glam metalu, przez sleaze rock po hard rock.

Organizatorzy poinformowali, że znane są już dwie kapele, które pojawią się na przyszłorocznej edycji festu. Są to zespoły Art Nation oraz Snakebite

Jak gra ten drugi można zobaczyć pod tym LINKIEM.

**********
WildFest 2019 – the second bandname released
English version below (czytaj więcej)
**********
Rozkład jazdy dla koncertu Monuments w Warszawie
Przypominamy, że brytyjska formacja prog metalowa MONUMENTS już za tydzień pojawi się w stolicy. Koncert odbędzie się 23-ego października w klubie Pogłos. Zespół będzie promować swój ostatni album „Phronesis”. Obok nich na scenie zobaczymy grupy: ATLAS, KADINJA i VOLA.

Dostępna już jest dokładna czasówka koncertu:
18:30 - Drzwi
19:30 - 20:00 - Atlas
20:15 - 20:45 - Kadinja
21:00 - 21:40 - Vola
22:00 -... - Monuments


*****
Monuments, Atlas, Kadinja and Vola will play in Pogłos Club in Warszawa on October 23rd. Time table available.
*****
Nowy krążek Deadborn
Po 6-ciu latach od wydania albumu “Mayhem Maniac Machine”, niemieccy techniczni death metalowcy DEADBORN przygotowują się do wydania nowego albumu zatytułowanego "Dogma Anti God". Zespół nagrał 9 nowych kawałków pod okiem producenta Kristiana „Kohle“ Kohlmannslehnera (Aborted, Benighted) w jego Kohlekeller Studio.

Premiera nowego krążka została wyznaczona na dzień 7-ego grudnia 2018. Wydawcą tego materiału będzie Apostasy Records.

Tracklista:
01. Veneration
02. Sense Of Delight
03. Canine Devotion
04. Dogma Anti God
05. Abortive Interment
06. Zero Moment Of Truth
07. Your Symbol Burns
08. Heretic Torment
09. Prayer In Exigence


*****
Deadborn will release "Dogma Anti God" album on December 7th via Apostasy Records.
English version below (czytaj więcej)
*****
Fever premiera singla "Obey"
Nadszedł czas dla premiery singla grupy FEVER czyli wg. magazynu Teraz Rock "dużej nadziei polskiego Rocka".Dziś trafia do rąk fanów i słuchaczy materiał zrealizowany w częstochowskim MP Studio Mariusza Piętki (także producenta i realizatora singla) zatytułowany "OBEY".

Na singlu znajdziecie dwa prezentacyjne utwory, będące zapowiedzią debiutanckiego wydawnictwa, którego premiera planowana jest na 2019 rok. Mamy nadzieje wkrótce ogłosić także wydawcę płyty, ale tymczasem zapraszamy was do zapoznania się się z utworami z promocyjnego singla zespołu czyli z tytułowym "Obey" i drugim zatytułowanym "Confused". Utwory dobrane są tak, że można zorientować się co też może szykować nam FEVER oraz w jakim kierunku idą młodzi muzycy ze Stalowej Woli.

Za okładkę płyty odpowiada Piotr Szafraniec z Szataniec pl. a jest ona także pewną ilustracją propozycji muzycznej FEVER. Muzycy są na początku drogi i to co zapowiadają mamy nadzieję was bardzo pozytywnie zaskoczy. Singel będzie dostępny za pośrednictwem agencji M-ART Moniki A.Gąsiorek ( www.m-artartisticagency.com) reprezentującej zespół. Przewidywana jest także równoczesna premiera na digital-ach typu Sportify, Amazon, Tindal etc. na YT i także premiery medialne w tym również radiowe o których będziemy informować na bieżąco na fanpage FEVER , zapraszamy was do śledzenia postępów zespołu :
KLIK!

*****
Fever presents new single entitled "Obey"
*****
Nowe live video od Hellhaven
Formacja HELLHAVEN zamieściła w sieci ciekawy klip będący zapisem koncertu w Myślenicach na rynku głównym w ramach "Podajcie mi respirator, czyli rock jeszcze nie umarł". Co ciekawe, wersja video została zmontowana z nadesłanych materiałów przez fanów z Myślenic. Wyszło bardzo fajne, wspólnie przygotowane z myśleniczaninami dzieło :)

Zapraszamy na projekcję w
TYM MIEJSCU.

*****
Check out a band-new live video from Hellhaven
*****
Nowy klip od Void Of Sympathy
Krakowska grupa VOID OF SYMPATHY grająca melodic death/groove metal pochwaliła się wczoraj opublikowaniem w sieci nowego klipu do utworu "Going into Unknown". Kawałek ten można znaleźć na debiutanckiej EPce grupy zatytułowanej "Lost In Thoughts", która ukazała się w 2017 roku.

Zapraszamy na projekcję
TUTAJ.

Skład: Piotr Maślanka - bas; Jarek Budzyk - perkusja; Karol Wójcik - gitara; Anna Irena Groo - wokal; Patrycja Falecka - wokal

Tracklista "Lost In Thoughts": 1. Going into Unknown; 2. Inside Yourself; 3. In the Name of God; 4. Fool


*****
Kraków-based Void Of Sympathy has released video for "Going into Unknown".
*****
UWAGA rusza XXII EDYCJA MAYDAY ROCK FESTIVAL GŁOGÓW 2018! - jednego z najstarszych klubowych festiwali w Polsce.
Zespoły grające szeroko pojętą muzykę rockową zapraszamy do udziału w XXII Edycji Mayday Rock Festival Głogów 2018. Termin zgłoszeń upływa 05.11.2018 r.

Szczegóły, regulamin festiwalu, karta zgłoszeń wraz ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych dostępne na stronie internetowej organizatora - LINK

Znajdziecie nas również na FB

- 24.11.2018 r. (sobota), godz. 19.00 - Koncert Finałowy - 5 najlepszych zespołów, wytypowanych przez Jury Festiwalu z nadesłanych zgłoszeń, zmierzy się o Nagrodę Jury XXII MRF (3.000 zł) i Nagrodę Publiczności XXII MRF (1.500 zł), oraz nagrody dodatkowe (1.000 – Nagroda Prezydenta Miasta Głogowa i 500 zł – Nagroda Osobowości Scenicznej XXII MRF).

-08.12.2018 r. (sobota), godz. 19.00 - Koncert Laureatów + gwiazda festiwalu.

Bilety:
- 10 zł/osoba – Koncert Finałowy
- 35 zł/przedsprzedaż i 55 zł/w dniu koncertu – Koncert Laureatów + gwiazda festiwalu

Miejsce: Młodzieżowe Centrum Kultury MAYDAY, 67-200 Głogów, ul. Perseusza 11
Organizator: Miejski Ośrodek Kultury w Głogowie, Pl. Konstytucji 3 Maja 2, 67-200 Głogów

ZAPRASZAMY!!!

*********
XXII edition of MAYDAY ROCK FESTIVAL 2018!
*********
Guardians Of Time prezentuje nowy klip
Norweska grupa heavy/ power metalowa GUARDIANS OF TIME przygotował klip do utworu „As I Burn”, w którym gościnnie zaśpiewał Tim "Ripper" Owens (ex Judas Priest, Iced Earth).
Klip jest dostępny pod tym LINKIEM

Utwór pochodzi z albumu „Tearing Up The World”, który ukaże się już 19.10.2018 r. nakładem ROAR! Rock Of Angles Records.

Tracklista: 1. Tearing Up The World, 2. Raise The Eagle, 3. We’ll Bring War, 4. Burning Of Rome, 5. Kingdom Come, 6. Valhalla Awaits, 7. Brothers Of The North, 8. Light Won’t Shine, 9. As I Burn, 10. Drawn In Blood, 11. Masters We Were
Wersja winylowa będzie zawierała dodatkowy utwór, zatytułowany „Empire”.

Skład zespołu: Bernt Fjellestad – wokal, Paul Olsen – gitara, Willy Aaraas – perkusja, Jonkis – bas

**********
GUARDIANS OF TIME Release 'As I Burn' Music Video Feat. Tim "Ripper" Owens
English version below (czytaj więcej)
**********
Godskill z drugim krążkiem

1-The Eleven Kills the Ten, 2-Demon Mother, 3-Ungodly is the Flesh, 4-The Gatherer of Fear and Blood, 5-From the Ashes of Angels, 6-The Shell, 7-Preliminary Invocation, 8-Becoming a God- tak wygląda zestaw kompozycji na drugiej płycie niemieckiego death metalowego bandu Godskill "The Gatherer of Fear and Blood".
Jego premierę stajnia MDD Records zapowiedziała na dziewiąty dzień listopada.

Chłopaki (Carsten Quadel-wokal, Timo-gitara, Uwe-gitara basowa, Berni-perkusja) zadebiutowali w piątym roku działania zespołu (2016) krążkiem "I: The Forthcoming".

Zapraszamy do oglądnięcia video do kawałka "The Eleven Kills the Ten".
Kliknijcie TUTAJ
.

******
On the 9th of November the Godskill band "The Gatherer of Fear and Blood" will be released.
Video for the song "The Eleven Kills the Ten" is available HERE
.
******
Dwójka Obsolete Mankind do odsłuchu

Obsolete Mankind to death metalowa maszyna, grająca w stylu o którym pewien bohater kreskówek powiedziałby-"to jest to co tygrysy lubią najbardziej".

Kanadyjczycy swój zajebisty łomot uprawiają od 2011 roku i robią to w niezmiennnym składzie:
Marie-Hélène Landry-wokal, S. Dufour-gitara, Yan Thiel-gitara,
Jean-Philippe Sigouin-gitara basowa, Jean-Sébastien Gagnon.

Zespół zadebiutował w 2015 roku płytą "False Awakening".

Jej następca "Dystopian Heuristics" pojawił się 22-ego września dzięki PRC Music.

Odsłuchacie go TUTAJ
.

******
The "Dystopian Heuristics" album from Obsolete Mankind is available HERE.
******
Nowy album grupy Tragodia
Pochodząca z Brescii gothic/prog metalowa formacja TRAGODIA przygotowuje się właśnie do wydania swoje czwartego studyjnego materiału. Włosi udostępnili niedawno w sieci przegląd kawałków które znajdą się na albumie "Before The Fall" oraz jego tracklistę. Zapraszamy do odsłuchu w TYM MIEJSCU.

Oficjalną premierę albumu, którego wydawcą będzie Revalve Records wyznaczono na dzień 23-ego listopada. Przedsprzedaż startuje już 30-ego października.

TRAGODIA @ FACEBOOK

*****
Tragodia launched album preview and track-listing
English version below (czytaj więcej)
*****
Nowa płyta Saboter

Heavy metalowa grupa Saboter, 1-ego listopada pod skrzydłami No Remorse Records wyda swój drugi srebrny krążek zatytułowany "Architects of Evil".
Jego menu to:
1-The Temple of R'lyeh, 2-Architects of Evil, 3-Rose Red, 4-Golden Owl, 5-To Glory We March, 6-Sword of the Guardian, 7-Order of Charity, 8-Lamias Call.

Grupa założona została w Grecji cztery lata temu.
Jej skład prezentuje się następująco:
Antonis Vailas-wokal, Chris Tsakiropoulos-gitara, Apostolos Papadimitriou-gitara, Nick Markoutsakis-gitara basowa, Maelstrom-perkusja.

Pierwsza płyta Saboter "Mankind Is Damned" ukazała się w 2016 roku.
Niedawno do sieci trafił video clip zespołu do utworu otwierającego nowy krążek "The Temple of R'lyeh".
Obejrzycie go TUTAJ
.

******
On the 1st of November the album "Architects of Evil" by Saboter will be released.
The video clip for the song "The Temple of R'lyeh" is available HERE
.
******
Nowy album projektu Haiduk
Kanadyjczyk Luka Milojica, który powołał do życia melodic death/black metalowy solowy projekt HAIDUK pochwalił się niedawno nagraniem trzeciego pełnoprawnego albumu. Krążek "Exomancer" będzie miał swoją premierę 17-ego października 2018r. Luka Milojica nagrał samodzielnie wszystkie partie instrumentalne i wokalne. Miksy i mastering są również jego autorstwa.

Dotychczas projekt HAIDUK ma na swoim koncie:
2010 – Plagueswept (demo)
2012 – Spellbook (album)
2015 – Demonicon (album)
2018 – Exomancer (album)

Tracklista "Exomancer": 1. Death Portent; 2. Unsummon; 3. Evil Art; 4. Subverse; 5. Icevoid Nemesis; 6. Doom Seer; 7. Pulsar; 8. Blood Ripple; 9. Once Flesh; 10. Crypternity


HAIDUK @ FACEBOOK

*****
3rd full-lenght by Canada-based Haiduk will be released on October 17th, 2018
*****
Debiut Deep Underground do odsłuchu

Melodyjni death metalowy z grupy Deep Underground 7-ego października zadebiutowali płytą "Relapse".

Zespół pochodzi z Kostaryki i działa od 2011 roku.

Gra w składzie:
Gabriel Martinez-wokal, Andres Maroto-gitara, Leonardo Hidalgo-gitara basowa,
Daniel Fallas-perkusja, Sebastian Barrantes-klawisze.

Płyta do odsłuchu TUTAJ
.

******
Deep Underground's "Relapse" album is available HERE.
******
DungeönHammer wydał debiutancki album
Francusko-holenderski duet black/ death metalowy DUNGEÖNHAMMER wydał w ostatnią środę, tj. 10.10.2018 r. swój debiutancki album, zatytułowany "Infernal Moon". Wydawcą albumu jest firma Me Saco Un Ojo.

Na płycie zanalazło się osiem utworów: 1. Infernal Moon , 2. Sworn In Blood, 3. Empire de la Mort , 4. Solitudinem Mysteriis, 5. Perpetual Funeral Winds, 6. Stigma Diaboli, 7. Oracle Of Death, 8. Ad Infinitum

Duet tworzą: perkusista - R. i wokalista/ gitarzysta - E.

**********
DungeönHammer - "Infernal Moon" on sale
English version below (czytaj więcej)
**********
W przyszłym roku nowy Saxon.

Wokalista Saxon- Biff Byford zdradził, że nowy krążek zespołu ukaże się w przyszłym roku.
Oto co powiedział:
"Nagramy nowy album w 2019 roku. Jesteśmy dobrze ugruntowanym zespołem, możemy zrobić prawie to, czego chcemy. Jeśli chcemy komponować, skomponujmy. Jeśli nie chcemy tego zrobić, nie zrobimy tego".
Grupa w przyszłym roku obchodzić będzie 40-sto lecie działalności i z tej okazji wyruszy na trasę koncertową ze specjalnym show.


******
In 2019, a new Saxon disc will be released.
******
Acid Drinkers i Litza znowu razem

Z okazji 30 lecia istnienia, zespół Acid Drinkers wypuścił clipa do kawałka "What a Wonderful World".
Jest to numer , który w oryginale został zaśpiewany po raz pierwszy przez Louisa Armstronga w 1967 roku.
Gościnnie w teledysku wystąpił były gitarzysta grupy (1986-1998) Robert "Litza" Friedrich.

Video do obejrzenia TUTAJ
.

******
Video clip for the song "What a Wonderful World" by the Acid Drinkers team is available HERE.
******
Demo Final Judgement do odsłuchu

Thrash metalowy band Final Judgement tworzą następujący muzycy:
Wren-wokal, Anthony C-wokal, Rich-perkusja.

Zespół powstał w USA w zeszłym roku.

28-ego września pojawił się pierwszy materiał jankesów zatytułowany "Demo 2018".

Posłuchacie go TUTAJ
.

******
The Final Judgment's demo is available HERE.
******
Garmonbozia 2018 - festiwal we Francji zaprasza!
Od czasu do czasu piszemy o festiwalach zagranicznych, najczęściej wtedy, gdy grają na nich polskie kapele. Tak jest i tym razem.

Na rocznicowej, dwudziestej edycji festiwalu Garmonbozia, który odbędzie się w dniach 26-27.10.2018 r. w Rennes/ Francja zagrają następujące zespoły:

- Enslaved « Back To The North set » / Carcass / Amenra / Master’s Hammer /
Bömbers / Entombed A.D. / Vader « Profundis Incantation To The Blind set » / Tormentor « Anno Domini set » / My Sleeping Karma « French Love set » / Stoned Jesus « Pilgrims set » / Hexecutor / Somali Yacht Club / The Great Old Oone « EOD : a tale of dark legacy set » / Misanthrope « 30 ans set » • Insanity Alert / The Vintage Caracan / Voight Kampff

**********
Garmonbozia 2018 - 20th anniversary !
English version below (czytaj więcej)
**********
Seventh Dimension - info o nowym albumie
SEVENTH DIMENSION to szwedzki zespół prog metalowy, założony w 2009 roku. Zespół ma na swoim koncie dwa duże albumy: „Circle of Life” (2013), „Recognition” (2015).

Już 01.11.2018 r. ukaże się trzeci album zespołu, który będzie nosił tytuł "The Corrupted Lullaby" i znajdzie się na nim 14 utworów: Track list: ACT I – 1. The Dreamer's Requiem, 2. Empty Days, 3. When Shadows Call, 4. Scent of a Rose, 5. Oct. 5, 1974: Past Remorse, 6. Invitation, 7. The Lullaby; ACT II – 8. Elysium, 9. An Ancient Tale, 10. When Liberty Calls, 11. Disconnection, 12. Dark Dimension, 13. The Dreamer's Escape, 14. Leaves of Fall

Skład: Luca Delle Fave - gitara, Nico Lauritsen – wokal, Rikard Wallström – bas, Erik Bauer – klawisze, Marcus Thorén - perkusja

**********
Seventh Dimension - "The Corrupted Lullaby" will be released on 01.11.2018
English version below (czytaj więcej)
**********
Nowa płyta All That Remains

Za niespełna miesiąc (9-ty listopad) pod skrzydłami Eleven Seven Music ukaże się nowy krążek All That Remains zatytułowany "Victim of the New Disease".
Fani dostaną następujące kawałki:
1-Fuck Love, 2-Everything's Wrong, 3-Blood I Spill, 4-Wasteland, 5-Alone in the Darkness, 6-Misery In Me, 7-Broken, 8-Just Tell Me Something, 9-I Meant What I Said, 10-Victim of the New Disease.

Jankesi w dorobku posiadają jeszcze osiem długograjów.

Formę zespołu będzie można sprawdzić podczas ich występu we Wrocławiu 14-ego grudnia.

Na razie zapraszamy do posłuchania premierowego numeru "Wasteland".
Kliknijcie TUTAJ
.

******
On 9 November, the album "Victim of the New Disease" by the band All That Remains will be released.
The premiere track "Wasteland" is available HERE
.
******
 

METAL MUNDUS NA FACEBOOKU
**DENOUNCEMENT PYRE**
- Black Sun Unbound


**AUTARCIE**
- Sequania


**CORRUPTION**
- Ruin Of A Man


**DOWN AMONG THE DEAD MEN**
- ...And You Will Obey Me


**NECRO
- Chwalcie potęgę pieniądza

**ALMANAC**
- Kingslayer


**EXTERMINATION TEMPLE
- Lifeless Forms

** DEVANGELIC
- Phlegethon

** Ivan MILADINOV
- Soul Finder

** SUBTERFUGE
- Projections From The Past

** DOWN TO HEAVEN
- Level -1

** DEADLY CARNAGE
- Through The Void, Above The Suns

** EGOISTIC
- SuperEgo

** RAGNAROK
- Psychopathology

** BEYOND CARNAGE
- Profane Sounds Of The Flesh

** FANTASY OPUS
- The Last Dream

** DARVULIA
- Mysticisme Macabre

** EGOISTIC
- Critical Negative

** MATALOBOS
- Until Time Has Lost All Meaning

** I FORLORN
- My Kingdom Eclipsed

** DRIVE-BY
- 2


więcej recenzji
**** INTERNAL QUIET ****


***** THUNDERWAR *****


****** JITTERFLOW ******


******* WAR-SAW *******


*** DORMANT DISSIDENT **


*** MARTYRDOOM
*** GRIN
*** WATCH OUT STAMPEDE
*** CLOSTERKELLER
*** AMORPHIS
*** KOIOS
*** WHORION

więcej wywiadów
*** VADER
+ MARDUK
+ Arkona
+ Insidius
- Progresja/ Warszawa


*** Uwolnić Muzykę VII
- Środa Śląska


*** Headbangers Open Air 2018
- Brande-Hörnerkirchen/ Niemcy


*** IRON MAIDEN
+ Killswitch Engage
- Waldbühne/ Berlin


*** Rock&Rose Fest 2018
+ Exumer
+ Decapitated
+ Wolf Spider
+ Alastor
- Leash Eye
- Totem
- Kutno


*** MARDUK
+ Infernal War
+ Arkona
- U Bazyla/ Poznań


*** SEPULTURA
+ Obscura
+ Goatwhore
+ Fit For An Autopsy
- Proxima/ Warszawa

*** FURIA
+ Thaw
+ Sacrilegium
+ Licho
- Progresja/ Warszawa

*** NEUOBERSCHLESIEN
+ Transgresja
- Proxima/ Warszawa

*** TESTAMENT
+ Annihilator
+ Death Angel
- A2/ Wrocław

*** W.A.S.P.
+ GATE Crasher
- Sportovni Hala/ Hluk

*** ICED EARTH
+ Freedom Call
+ Metaprism
- Festsaal/ Berlin

*** MASTODON
+ Russian Circles
- Progresja/ Warszawa

*** SABATON
+ Accept
+ Twilight Force
- Torwar/ Warszawa

*** HELLOWEEN Pumpkin United
- Tipsport Arena/ Praga, Czechy

*** MAYHEM
+ Asphyx
+ Dragged Into Sunlight
+ Deus Mortem
+ Centurion
+ Thunderwar
- Progresja/ Warszawa


więcej relacji
*** Będziesz smażyć się w piekle


*** Hammer Of The Gods


*** Motorhead w studio


*** Hellbent For Cooking. The Heavy Metal Cookbook

*** Biografia Led Zeppelin. Kidy giganci chodzili po Ziemi


więcej recenzji
ARTYKUŁY
*** Czerniejąca Magma
- słów kilka o niezrealizowanym albumie Closterkellera


Top Top  30,295,932 unikalne wizyty  Top Top