AGENCJA METAL MUNDUSNawigacja
Artykuły » Recenzje - N » NECRO - No Mercy For Motherfuckers (2018 wydanie własne)
NECRO - No Mercy For Motherfuckers (2018 wydanie własne)
01. No Mercy
02. Fight Against GMO
03. Too LateSkład:
Piotr Sobaszek - wszystkie instrumenty
Bartek Płaszewski - wokalJuż po wydaniu dużego albumu, zawierającego nagrania, które znalazły się na wcześniejszych mini albumach, uzupełnionego o kilka nowych utworów, w drugiej połowie 2018 roku ukazał się kolejny mini album NECRO. Nie przeczę, że z jednej strony czekałem na takie zagranie ze strony Piotra, z drugiej, nie spodziewałem się, że tak szybko do tego dojdzie.

A tymczasem doszło i do tego album przyniósł tak świetne kawałki, że aż brak mi słów. Być może to tylko ja tak reaguję na muzykę Piotra, ale według mnie jest on obecnie jednym z najlepszych, najbardziej płodnych i oryginalnych muzyków naszej metalowej sceny. Aż dziwię się, że nie ma jeszcze zespołu, że nie garną się do niego ludzie, by taki zespół założyć. Bo ta muzyka wymaga koncertów! Jest niezwykle melodyjna i energetyczna, niemal każdy numer to potencjalny hit, który znakomicie brzmi z płyty, ale na koncercie to musi być już szaleństwo.

Na płycie znów znalazły się trzy numery, z tego dwa, utrzymane w średnim tempie, obdarzone świetnymi melodiami, dotyczą spraw ważnych, braku przebaczenia dla "złych ludzi", oraz bezmyślności w przyjmowaniu GMO. Trzeci zaś numer, rodzaj specyficznej ballady jest kolejnym już dowcipem, opowiastką o zbyt późnej miłości.

Wydaje mi się, że Piotr tym razem lekko podkręcił produkcję, płyta brzmi mocnej, ostrzej, a już gitara brzmi po prostu koncertowo (przypomnę, że album powstał w domowym studiu - jak widać, można!). Ale to nie jedyna zmiana w stosunku do poprzednich płyt. Albowiem tym razem dostajemy również nowego wokalistę. Piotr do współpracy zaprosił tym razem Bartka Płaszewskiego, którego wokal znakomicie odpowiada muzyce NECRO. Mam zatem nadzieję, że panowie zrobią więcej niż tę jedną EPkę.

Ostatnio dotarła do mnie informacja, że zespół podpisał kontrakt z firmą Sliptrick Records. Dziki temu wkrótce powinna ukazać się płyta "Propaganda". Mam nadzieję, że to jeszcze bardziej zmobilizuje lidera do dalszej pracy i zmontowania prawdziwego zespołu. Ta muzyka zasługuje na większy rozgłos oraz na to, by była grana ze sceny.

9.5/10
Ray


NECRO @ FACEBOOK
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się , żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
 

METAL MUNDUS NA FACEBOOKU
*** KOIOS
*** WHORION

więcej wywiadów
*** TESTAMENT
+ Annihilator
+ Death Angel
- A2/ Wrocław

więcej relacji
ARTYKUŁY
*** Czerniejąca Magma
- słów kilka o niezrealizowanym albumie Closterkellera


Top Top  33,538,571 unikalne wizyty  Top Top