AGENCJA METAL MUNDUSNawigacja
Artykuły » Recenzje - D » DEMONIC OBEDIENCE - Fatalistic Uprisal Of Abhorrent Creation (2018 Satanah Records)
DEMONIC OBEDIENCE - Fatalistic Uprisal Of Abhorrent Creation (2018 Satanah Records)
01. Conjuration
02. Inception
03. Awakening
04. Outbreak
05. Decampment
06. Act 6(66)
07. Annihilation
08. Scythe BearerSkład:
Kruxator (wokal)
George Ntaveles (gitara)
Mark Storrmwhipper (bas)Wreszcie mogę sobie posłuchać „Fatalistic Uprisal Of Abhorrent Creation”… Ośmioutworowy album leżał sobie jakiś czas na półce, przyszedł zatem czas, by się nim zająć. Nazwa DEMONIC OBEDIENCE jest mi już znana, bo poznałem wcześniej muzykę grupy z pierwszego albumu zatytułowanego „ Morbid Supremacy of Evil”, wydanego przez wytwórnię Azermedoth Records w 2014 roku. Tamta płyta przypadła mi do gustu już od pierwszych dźwięków, zatem z radością powitałem zapowiedź wydania trzeciego albumu.

Demonic Obedience to oczywiście death/black metalowa załoga, co w dzisiejszych czasach w sumie specjalnie nie dziwi. Przecież death metal, wraz z black metalem, wciąż jest na topie, wielcy wracają z nowymi wydawnictwami, a martwi powstają z grobów. Dodatkowo, Europę zalewają dziesiątki podobnych do siebie kapel, grających te dwie odmiany muzyki metalowej. No i od razu powiem, że to wszystko w odniesieniu do Demonic Obedience ma się nijak.

Kolesie mają swój własny, oryginalny pomysł na muzykę. To dwie gitary grające ciężkie riffy i precyzyjnie wybijająca rytm perkusja. Niekiedy pojawiają się (średnie) solówki. Do tego dochodzi jeszcze chropowaty wokal Kruxatora, który świetnie wpasował się w to gęste granie. W muzyce kapeli znakomicie wypadają zwolnienia i liczne zmiany rytmu. Jest bardzo apetycznie, ciężko i mocno, nie ma tutaj morderczej szybkości. Trzeba przyznać, że cały album utrzymuje równy poziom. Utwory nie nużą, produkcja również jest najwyższych lotów. Koncepcja albumu wydaje się być w pełni przemyślana, dobrze słychać, że chłopaki wiedzą, co chcą grać. Przy czym nie ma tutaj płynięcia z nurtem i wskakiwania w czyjś uniform. Jest to muza oryginalna. Dobrze się dzieje, że takie zespoły, jak Demonic Obedience istnieją i tworzą coś nowego. Dzięki temu widać, że nie wszyscy zajmują się tylko kopiowaniem starych mistrzów, lecz są i tacy, którzy na podstawie klasycznych dźwięków tworzą coś nowego. Mnie cieszy takie świeże spojrzenie na death metalową stylistykę.

8/10
Pablo S.


CRAWL @ FACEBOOK
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się , żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
 

METAL MUNDUS NA FACEBOOKU
*** KOIOS
*** WHORION

więcej wywiadów
*** TESTAMENT
+ Annihilator
+ Death Angel
- A2/ Wrocław

więcej relacji
ARTYKUŁY
*** Czerniejąca Magma
- słów kilka o niezrealizowanym albumie Closterkellera


Top Top  34,636,687 unikalne wizyty  Top Top