AGENCJA METAL MUNDUSNawigacja
Artykuły » Recenzje - A » ALMANAC - Kingslayer (2017 Nuclear Blast)
ALMANAC - Kingslayer (2017 Nuclear Blast)
01. Regicide
02. Children Of The Sacred Path
03. Guilty As Charged
04. Hail To The King
05. Losing My Mind
06. Kingslayer
07. Kingdom Of The Blind
08. Headstrong
09. Last Farewell
10. Red FlagSkład:
Victor Smolski (gitara, klawisze)
David Readman (wokal)
Jeannette Marchewka (wokal)
Andy B. Franck (wokal)
Tim Rashid (bas)
Athanasios "Zacky" Tsoukas (perkusja)Opuszczenie szeregów Rage przez Wiktora Smolskiego było dla mnie sporym zaskoczeniem. Wydawało mi się, że panowie Peavy i Victor stworzyli całkiem zgraną paczkę, racząc nasze uczy przednim heavy metalem. Okazało się jednak, że śpiewający basista zatęsknił za graniem prostszego metalu, zaś lubujący się w wirtuozerii i klasyce Victor dalej chciał robić to, w czym czuł się najlepiej.

Muzycy rozstali się, Peavy gra w swoim Rage (czasami nawet w dwóch składach jednocześnie), natomiast Victor jeszcze w 2015 roku stworzył międzynarodowy projekt, któremu nadał nazwę ALMANAC. Nieskrępowany żadnymi ramami poza swoim talentem i umiejętnościami skupił się na tworzeniu muzyki, jaką lubi najbardziej. Jak wiadomo nie od dziś, Victor zafascynowany jest muzyką symfoniczną, dlatego też postanowił przygotować płyty, które spokojnie można nazwać rock operami. W 2016 roku wydał krążek zatytułowany „Tzar”, w którego nagraniu wzięli udział m.in. wokaliści: David Readman (Pink Cream 69, obecnie Tank) i Andy B. Franck (Brainstorm) oraz Jeannette Marchewka, którą Victor podebrał z Lingua Mortis Orchestra…

Po dobrym przyjęciu pierwszego krążka, wymieniony skład postanowił kontynuować działalność. Victor przygotował kolejny komplet kompozycji, zaprosił nowych muzyków do nagrania ścieżek basu i perkusji, a potem nie pozostało już nic innego, jak ściągnąć wymienionych wyżej wokalistów, aby znów wcielili się role, aby przygotowali teksty i je perfekcyjnie zaśpiewali. A oni zrobili to znakomicie, dzięki czemu od kilku miesięcy możemy cieszyć uszy tą wyjątkową, klasycznie klasyczną muzyką.

„Kingslayer” to kolejny album, to kolejna rock opera, ze sporą ilością symfonicznych zagrywek, ale wyposażoną też w świetne gitarowe riffy, w ciekawe zmiany tempa, piękne melodie, znakomite partie wokalne. Słucha się tej muzyki z wielką radością, przed naszymi oczami pojawiają się historyczne postaci (Henryk III), historyczno- fantastyczne wydarzenia ubarwione niezwykłą, bardzo plastyczną muzyką. Victorowi udało się w piękny sposób zbalansować potęgę, epickość symfoniki z ostrą, dynamiczną, heavy/ power metalową muzyką. Dlatego też wchodzi się w ten album, jak przysłowiowy nóż w masło. Wchodzi się i poddaje atmosferze, i podziwia się aranżacyjne sztuczki Smolskiego. Bo każdy utwór to małe dziełko sztuki, w każdym, kiedy tylko wyjdziemy ponad melodię, odnajdziemy całą masę niesamowitych zagrywek gitary i klawiszy, wyłapiemy niezwykłą ilość niezwykłych pomysłów Smolskiego. Pomysłów, do których przywykliśmy i których zapewne niektórym z nas już brakowało…

Na zakończenie tej hagiografii dodam jeszcze, że okładkę płyty zaprojektował Gyula Havancsák (Annihilator, Grave Digger). Zatem jest na co popatrzeć, jest czego posłuchać. Tak właśnie lubię!

9/10
RayALMANAC @ FACEBOOK
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się , żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
 

METAL MUNDUS NA FACEBOOKU
*** AMORPHIS
*** KOIOS
*** WHORION

więcej wywiadów
*** NEUOBERSCHLESIEN
+ Transgresja
- Proxima/ Warszawa

*** TESTAMENT
+ Annihilator
+ Death Angel
- A2/ Wrocław

więcej relacji
ARTYKUŁY
*** Czerniejąca Magma
- słów kilka o niezrealizowanym albumie Closterkellera


Top Top  33,180,299 unikalne wizyty  Top Top