AGENCJA METAL MUNDUSNawigacja
Artykuły » Recenzje - R » RAGNAROK - Psychopathology (2016 Agonia Records)
RAGNAROK - Psychopathology (2016 Agonia Records)
01. Dominance & Submission
02. I Hate
03. Psychopathology
04. My Creator
05. Infernal Majesty
06. Heretic
07. Into the Abyss
08. The Eighth of the Seven Plagues
09. Lies
10. Blood
11. Where Dreams Go To DieSkład:
Jontho (wokal)
Bolverk (gitara)
Malignant (perkusja)RAGNAROK to kolejna kapela ze stajni Agonia Records, której wydawnictwo z lekkim poślizgiem wpadło w moje ręce. Trzeba przyznać, że ostatnio sporo do mnie dociera, mniej lub bardziej ciekawych albumów sygnowanych logo tego wydawnictwa. Jedną z nich jest właśnie ostatnie jak dotychczas studyjne wydawnictwo zespołu Ragnarok, zatytułowane „Psychopathology”.

Ósmy z rzędu materiał Norwegów to nic innego, jak nagrany w szybkich tempach black metal dla wielbicieli Carpathian Forest, czy Gorgoroth, nie wnoszący absolutnie nic nowego do gatunku. Wiernie powtarzane, sprawdzone patenty sprawiają, że płyta nadaje się do słuchania, aczkolwiek jęków rozkoszy przy jej odtwarzaniu nie będziecie raczej wydawać. Bardzo przejrzysta i aż klinicznie czysta produkcja odbiera nieco tej tak niezbędnej w black metalu złej energii. Kompozycje są rozbudowane, ale mam też wrażenie, jakby nie wszystko było do końca przemyślane i trochę chaosu nieplanowanego tutaj się pojawia.

Brzmienie jest chłodne, z „szumiącymi” gitarami, że sobię pozwolę na takie porównanie do warunków atmosferycznych. Pierwsza prawdziwa petarda pojawia się… na samym początku płyty. To „Dominance & Submission” - niezwykle melodyjny utwór o lekkim i klimatycznym zabarwieniu. Trzeba zwrócić uwagę na fakt, że panowie z Ragnarok starają się urozmaicać swoje utwory ciekawymi zagrywkami. Dbają o technikę, jak i o emocje, a to ma dobry wpływ na kompozycje. Najciekawsze utwory na płycie to rozpędzony „Psychopathology” oraz sztandarowy dla stylu zespołu, utwór „Heretic”. Całość zamyka klimatyczny „Where Dreams Go To Die”, który pokazuje potencjał zespołu i umacnia wartość tej płyty.

Dzieje się sporo na tym albumie i nie ma tutaj mowy o nudzie. Płyta „ Psychopathology ” jest zachowana w starym, dobrym klimacie black metalu i – mimo wspomnianych wyżej kilku minusów – warta jest szerszej uwagi.

9/10
Pablo S.RAGNAROK @ FACEBOOK
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się , żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
 

METAL MUNDUS NA FACEBOOKU
*** KOIOS
*** WHORION

więcej wywiadów
*** TESTAMENT
+ Annihilator
+ Death Angel
- A2/ Wrocław

więcej relacji
ARTYKUŁY
*** Czerniejąca Magma
- słów kilka o niezrealizowanym albumie Closterkellera


Top Top  33,538,539 unikalne wizyty  Top Top