AGENCJA METAL MUNDUSNawigacja
Artykuły » Recenzje - C » COCYTE - The Human Disease (2017 self-released)
COCYTE - The Human Disease (2017 self-released)
01. Ominous
02. We Are Divided
03. The Oppressed
04. Malevolent Urge
05. Hollow Cause
06. Mechanical Refuge
07. Behind the Mess of the Soul
08. Shadows and Illusion
09. The Human Disease
10. Last RequiemSkład:
Nicolas Piron (wokal)
Jimmy Maes (gitara)
Steve Maes (bas)
Kevin Facella (perkusja)Trochę jestem zaskoczony, że wcześniej o tym zespole nie słyszałem. Z drugiej strony, nie ma się co dziwić, bo grupa COCYTE nie gra zbyt długo, a „The Human Disease” jest jej debiutanckim albumem. Na płycie znalazło się dziesięć numerów, które składają się na niezbyt długie, trzydzieści trzy minuty muzyki. Niby krótko, ale mam przeczucie, że większa dawka mogłyby mieć działanie szkodliwe. I nie chodzi wcale o uszkodzenie słuchu. Płyta jest bardzo mocna. Napakowana emocjami tak gęsto, że bardziej już chyba się nie da. Do tego same emocje są ciężkie, dławiące. Tu nie ma miejsca na jakiekolwiek krotochwile… Cocyte to death metalowy kataklizm, agresja i gniew wyczuwalny wręcz namacalnie.

Warto zwrócić uwagę na utwór „We Are Divided”, w którym mamy też coś z korzeni black metalowego etosu zasianego przez Deathspell Omega. Odnajdziemy w tej muzyce również technicznych mistrzów z Disastrous Murmur, co przejawia się w sposobie brutalizacji oraz samego stylu grania. Taki gar wymiocin, podany w death metalowej formie musi przywołać o silny ból głowy Płyta kojarzy mi się też trochę z Deicide. Nie do końca muzycznie, choć i jedni, i drudzy miksowali style. Bardziej chodzi mi o dzikość i agresję.

Wyjątkowość tej muzyki polega na kompletnym braku kompleksów. Musze przyznać, że nie znam polskiego zespołu grającego tak nowocześnie, jak i nie znam również polskiej płyty metalowej tak dobrze brzmiącej. Dość powiedzieć, że do klasycznych, death metalowych podziałów, podlanych melodyjnym sosem, doszły miejscami rzewne, typowo amerykańskie klimaty, oczywiście podane na ostro, ale jednak niespotykane gdzie indziej.

9/10
Pablo S.


COCYTE @ FACEBOOK
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się , żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
 

METAL MUNDUS NA FACEBOOKU
*** KOIOS
*** WHORION

więcej wywiadów
*** TESTAMENT
+ Annihilator
+ Death Angel
- A2/ Wrocław

więcej relacji
ARTYKUŁY
*** Czerniejąca Magma
- słów kilka o niezrealizowanym albumie Closterkellera


Top Top  34,636,686 unikalne wizyty  Top Top