AGENCJA METAL MUNDUSNawigacja
Artykuły » Recenzje - Z » ZŁA WOLA - The Best Of Vol.2 (2018 self-released)
ZŁA WOLA - The Best Of Vol.2 (2018 self-released)
01. Zabij mnie
02. Nie widzę siebie
03. Kuku
04. W stronę światła
05. Cisza to krew
06. Warszawski blues
07. Kolizja
08. Pielgrzymi ognia
09. Jak to się stało
10. Lot do gwiazd
11. Mój czas
12. Siostra oddziałowa
13. Kolizja (akustycznie)
14. Cisza to krew (akustycznie)Skład:
Wojtek „Wojtek” Dobrzyński (wokal)
Artur „DiDi” Dziedzic (bas)
Andrzej „Kuczi” Kuczyński (gitara)
Marek „Ojciec” Malinowski (gitara)
Kuba „Anioł” Pierzchała (perkusja)Recenzje, podobnie jak książki, czy wiersz bardzo często zaczyna się od słowa, paru słów, czasem nawet całego zdania, które pojawia się nagle w trakcie słuchania płyty. Gdy taki wyraz, czy zdanie się pojawi, potem już reszta sama idzie. Samo się pisze. Czasami jednak, to zdanie, te wyrazy nie chcą się pojawić. I nie ma sposobu, by w jakikolwiek sposób wymusić jego pojawianie się w głowie. Taki właśnie problem mam w przypadku tego krążka. Słucham go już od ładnych paru tygodni. I nie chciałbym tu natychmiast sugerować, że słucham go z musu, że się przy nim męczę, że w jakikolwiek mi przeszkadza. Właśnie odwrotnie, słucha się tej płyty bardzo miło. I w tym chyba właśnie tkwi problem, ta muzyka wchodzi bez żadnych problemów, ale też… no właśnie, trochę za mało jej zostaje po wyłączeniu płyty. Ponieważ takie wrażenie odniosłem podczas pierwszego słuchania, postanowiłem poddać krążek wielokrotnemu przesłuchaniu z okresami karencji. I jaki jest wynik takiego działania?

Cóż, płyta dalej mi się podoba. W tym zakresie absolutnie nic się nie zmieniło. Podoba mi się, że każdy utwór jest świetnie zrobiony, że każdy ma swoją, w miarę wyraźną melodię, że w każdym znajdziemy znakomitą pracę każdego instrumentu (z wokalem włącznie). Wszystko jest zrobione naprawdę bardzo dobrze. Nie brakuje tu ciężkiej sekcji, nie brakuje fajnych riffów, kilku świetnych solówek. Jest zatem bardzo dobrze pod każdym niemal względem.

Muszę tu jeszcze dodać, że zespół bynajmniej nie powiela jednostajnie jednego utworu, ale stara się urozmaicić swoje kompozycje, bo potrafi lekko nas rozbujać („Kuku”, „Jak to się stało”), i lekko usadzić ciężarem („Kolizja”, „Pielgrzymi ognia”), potrafi momentami przyspieszyć („W stronę światła”, „Siostra oddziałowa”), jak i zagrać balladowo („Cisza to krew”). Do krążka dołączył też akustyczne wersje dwóch kawałków. Zatem wydaje się, że jest wszystko, co być powinno. Bo tak naprawdę jest wszystko, co powinno być. Każdy numer pojedynczo się broni.

W czym zatem problem? Być może w ułożeniu poszczególnych kawałków, być może w braku wyrazistych hiciorów, takich numerów, które wwiercają się w głowę, niosą całą płytę, powodują, że czeka się na kolejny numer z narastającą niecierpliwością. Tego chyba właśnie brakuje temu krążkowi. Dlatego fajnie się słucha tych numerów, ale – niestety – za szybko się o nim zapomina. A tak być nie powinno, bo zespół zasługuje na to, by nie tylko być, ale „BYĆ”, bo brakuje w naszym kraju zespołów grających taką muzykę i to robiących ją w bardzo dobry sposób.

Dlatego mimo pewnego narzekania, gorąco zachęcam do zapoznania się z tym albumem. Być może odniesiecie zupełnie inne wrażenia. Ja postaram się śledzić dokonania chłopaków i trzymam za nich kciuki.

8/10
Ray


ZŁA WOLA @ FACEBOOK
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się , żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
 

METAL MUNDUS NA FACEBOOKU
*** KOIOS
*** WHORION

więcej wywiadów
*** TESTAMENT
+ Annihilator
+ Death Angel
- A2/ Wrocław

więcej relacji
ARTYKUŁY
*** Czerniejąca Magma
- słów kilka o niezrealizowanym albumie Closterkellera


Top Top  34,636,911 unikalne wizyty  Top Top