AGENCJA METAL MUNDUSNawigacja
Artykuły » Recenzje - D » DYING SPIRIT - Bad Reputation (2016 self-released)
DYING SPIRIT - Bad Reputation (2016 self-released)
01. Personal Truth Illusion
02. The Game Is Never Over
03. Change
04. Freezing Point
05. Consistency
06. On Your Own
07. Fear Is An Illusion
08. Unconditional Hate
09. Will You Fall For ThatSkład:
Dawid Bocheński (wokal)
Łukasz Sowa (gitara)
Tomek Wałęsa (bas)
Maciej Twardowski (perkusja)Włożyłem płytę do odtwarzacza i (prawie) stało się to, co widać na okładce tego albumu. Tak, to był strzał, bez ostrzeżenia, prosto w głowę. Bez przygotowania, wstępu, intro, czy innych cudów. Przycisk play, chwila ciszy i… strzał. I człowiek nawet nie zauważa, jak szybko go nie ma na tym świecie…

Takim strzałem zaczyna się ta płyta, takich siedem strzałów jest w jej środku, dziewiąty strzał ją kończy. A każdy strzał to strzał w dziesiątkę. Prosto w głowę, prosto w serce. Każdy utwór to rewelacyjne riffy, to świetna melodia, to mocne partie wokalne, to siła, moc, energia. Każdy utwór to radość dla każdego fana mocnej, metalowej muzyki. Każdy utwór to potężna dawka heavy metalowej melodii, thrashowego riffowania i death metalowej ostrości.

Podoba mi się na tym krążku wszystko, od produkcji, świetnego brzmienia, przez znakomite, wciągające kompozycje i ich rozstrzał rytmiczny (bo jest tu bardzo szybko, szybko, średnio i wolno – często w jednym kawałku!), przez naprawdę ładujące się w uszy melodie, nie za często podawane, ale za to intrygujące solówki, przez świetnie brzmiący wokal i mocną sekcję, po oprawę graficzną płyty. Dostałem promo, nie wiem, czy album był wydany z książeczką. Ale sama okładka mi się podoba, do tego pasuje do wykonywanej przez zespół muzyki (gratulacje dla „Róża maluje”).

Nie umiem znaleźć lepszych, ani gorszych kawałków. Według mnie wszystkie są warte posłuchania. Bo przecież znakomity jest otwieracz w postaci thrashowej perełki „Personal Truth Illusion”, cudny i „patatajkowy” (na początku) „The Game Is Never Over”, podlany ostrym thrashowym sosem heavy/sludge metalowy (sic!) „Change” i metalowy rock n’roll (na początku) z dziwną, intrygująca solówką w numerze „Freezing Point”. A jak tu nie zwrócić uwagi na rozbudowany „Consistency”, obdarzony ostrą końcówką, czy wręcz crossoverowy „On Your Own”, jak nie polubić trochę kreatorowego w smaku „Fear Is An Illusion”, ciężkawego „Unconditional Hate” i kończącego płytę, najpierw lekko rozbujanego, w drugiej części zaś mocarnego Will You Fall For That”.

Mnie ten krążek zastrzelił. Mam nadzieję, że równie celnie trafi w głowy i serca fanów takiego metalowego grania. Uważam, że powinien w nie trafić. Bo każdy utwór to strzał. A każdy taki strzał to… wielka radość. Ustawcie się zatem w szeregu i… dajcie się postrzelić. Naprawdę warto.

9/10
RayDYING SPIRIT @ FACEBOOK
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się , żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
 

METAL MUNDUS NA FACEBOOKU
*** KOIOS
*** WHORION

więcej wywiadów
*** TESTAMENT
+ Annihilator
+ Death Angel
- A2/ Wrocław

więcej relacji
ARTYKUŁY
*** Czerniejąca Magma
- słów kilka o niezrealizowanym albumie Closterkellera


Top Top  34,636,683 unikalne wizyty  Top Top