AGENCJA METAL MUNDUS


METAL UP!

= 20.12.2017

- ELUVEITIE
- SILENT CIRCUS
- VALKENRAG

+ Kraków / Kwadrat= 22.12.2017

IN BLAST WE TRUST

- UNBORN SUFFER
- FINAL SIX
- ETERITUS

+ Włocławek / Czarny Spichrz
Nawigacja
Artykuły » Relacje - 2007 » 2007.06.17 - Ceti, Pathfinder - Johnny Rocker / Poznań
2007.06.17 - Ceti, Pathfinder - Johnny Rocker / Poznań
Ceti, Pathfinder17.06.2007 Johnny Rocker/ Poznań
Dzięki zaproszeniu od organizatora koncertu - firmy Oskar, miałem możliwość uczestniczenia w niezwykle ciekawym widowisku - w koncercie grupy Ceti, która właśnie poznańskim koncertem rozpoczęła "żywą" promocję swojej nowej, rewelacyjnej płyty.

Do niewielkiego w sumie klubu Johnny Rocker, mieszczącego się przy ulicy Wielkiej, czyli w samym środku Poznania przybyło liczne grono fanów Grzegorza i spółki. I dostaliśmy dokładnie to, czego się spodziewaliśmy. Znakomitej muzyki w znakomitym wykonaniu.

Ale po kolei. Jest (bardzo dobrą!) tradycją, że przed gwiazdą występują młode zespoły, które w ten sposób mają możliwość pokazania się i sprawdzenia swoich umiejętności w grze na żywo. Ceti zaprosiło młodą poznańską grupę - Pathfinder. Zespół gra od niedawna, ma na swoim koncie czteroutworowe demo, które jednak (z powodu produkcji) żadną miarą nie odzwierciedla potencjału zespołu. Styl wykowywanej przez Pathfinder muzyki można najprościej określić jako europejski (ze sporymi wpływami włoskimi) power metal, ale też dzięki świetnemu "wykorzystaniu" w jednym utworze możliwości głosowych ich koleżanki (sopran), zespół zabrzmiał jak bardzo młodziutkie (ale zawsze!) dziecko Theriona.
Ponieważ był to prawdopodobnie pierwszy tak duży koncert grupy zdarzały się potknięcia techniczne i rwypadki losower1; (jak wkręcenie się włosów w struny), ale to naprawdę nie miało w tym momencie żadnego znaczenia. Energia i radość grania, jaką zaprezentował zespół była po prostu porażająca. Wszyscy bawiliśmy się znakomicie.
Muszę też dodać, że od pierwszych dźwięków i spojrzenia na skład zespołu miałem nieodparte odczucie, że skądś znam wokalistę Pathfindera. I nie pomyliłem się, albowiem "gardłowym" grupy jest chwalony już przez mnie całkiem niedawno Szymon, który do niedawna śpiewał również w grupie Privateer. Niestety drogi ich się podobno ciut rozeszły, a rPudelr1; postanowił poświęcić się właśnie poznańskiej kapeli.

Po krótkiej przerwie zabrzmiało znane zapewne wszystkim intro i do dzieła przystąpiła grupa Ceti. To, co prezentuje zespół na żywo wiedzą zapewne wszyscy fani grupy, ale muszę przyznać, że za każdym razem zastanawiam się, skąd Grzegorz czerpie takie pokłady energii. A frontmanem pozostaje niedoścignionym! Tak przyciągnąć publiczność do zabawy, niewielu już dzisiaj potrafi.
Zespół skupił się głównie na ogrywaniu nowego materiału, ale nie zabrakło oczywiście i starszych utworów, jak "Życie i śmierć", a nawet (to już na bis) utworu Turbo "Sztuczne oddychanie".
A jak się sprawdzają nowe kompozycje na żywo? Odpowiedź jest krótka - REWELACYJNIE! Tak, jak w przypadku płyty słychać wyraźnie różnicę w stylu, w stosunku do poprzednich albumów, tak na żywo wszystkie kawałki brzmią po prostu jak stare, dobre Ceti. To po prostu znakomity heavy metal. Wszystkich, którzy narzekali na zbytnią symfoniczność nowej płyty mogę uspokoić. Na żywo tego tak nie słychać. Jest po prostu metalowo. Ja nawet trochę żałuję, że Marihuana była trochę "schowana", bo ja lubię dobrze "zrobione" klawisze, a przecież jest ona mistrzynią w swoim fachu. Nie wiem, czy to wina akustyków, czy gabarytów sali, ale szkoda, że klawisze nie były tak słyszalne, jak powinny.
Nie mogę w tym miejscu pominąć umiejętności pozostałych członków zespołu. Jeden Bartek wycinał na gitarze aż miło, drugi Bartek katował basówkę, a Mucek szalał za bębnami. Widać, że Ceti - chociaż ma w swoim składzie "żywą historię polskiego metalu" - to tworzy jeden, zgrany organizm.

Na zakończenie dodam tylko, że niech żałują Ci, którzy nie byli i nie widzieli. Mam też nadzieję, że będziemy mogli wkrótce zobaczyć zespół na trasie po naszym kraju. Jeśli Ceti pojawi się w waszych okolicach, idźcie na ich koncert koniecznie. KONIECZNIE!

Ray

Fotki:

Pathfinder


Ceti


Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się , żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
 

METAL MUNDUS NA FACEBOOKU


** NORTHERN PLAGUE **
- Scorn The Idle


** GJELDRUNE **
- Prawdu za porog


** PATHOLOGY **
- Pathology


** DARK FOREST
- Land Of The Evening Star

** FOUCALT
- Lost People

** GRIFFAR
- Monastery

** RIVER OF TIME
- Revival

** BRUTAL VISION
- Volume 3

** LUCIDREAMS
- Ballox

** ZARAZA
- Spasms of Rebirth

** DEATH ANGEL
- Killing Season

** CLOSTERKELLER
- Blue

** MORPHOSYS
- The Saw Is Family

** PARADISE LOST
- Medusa

** BESATT **
- Tempus Apocalypsis

** CLOSTERKELLER
- Viridian

** ORDEN OGAN
- Gunmen


więcej recenzji
***** MARTYRDOOM *****


********* GRIN *********


** WATCH OUT STAMPEDE **


*** CLOSTERKELLER
*** AMORPHIS
*** KOIOS
*** WHORION

więcej wywiadów
*** HELLOWEEN Pumpkin United
- Tipsport Arena/ Praga, Czechy


*** MAYHEM
+ Asphyx
+ In Twilight's Embrace
+ Deus Mortem
+ Centurion
+ Thunderwar
- Progresja/ Warszawa


*** GRAND MAGUS
+ Evil Invaders
+ Elm Street
- Kwadrat/ Kraków


*** SATYRICON
+ Suicidal Angels
+ Fight The Fight
- Progresja/ Warszawa


*** ARCH ENEMY
+ Jinjer
- Progresja/ Warszawa


*** AIR RAID
+ Savager
+ Stormer
- U Bazyla/ Poznań

*** CLOSTERKELLER
+ Pampeluna
- Czarny Spichrz/ Włocławek

*** SUMMER DYING LOUD
+ Sodom
+ Unleashed
+ Wolfheart
+ i inni
- Aleksandrów Łódzki

*** ROCK & ROSE FESTIVAL
+ Kat & Roman Kostrzewski
+ Alastor
+ Dragon
+ Gomor
- Kutno


*** HEADBANGERS OPEN AIR
- Brande/ Niemcy


*** HAMMERFALL
+ Gloryhammer
+ Lancer
- Progresja/ Warszawa


więcej relacji
*** Hellbent For Cooking. The Heavy Metal Cookbook


*** Biografia Led Zeppelin. Kidy giganci chodzili po Ziemi


*** Ozzy bez cenzurywięcej recenzji
ARTYKUŁY
*** Czerniejąca Magma
- słów kilka o niezrealizowanym albumie Closterkellera


Top Top  25,933,446 unikalne wizyty  Top Top