AGENCJA METAL MUNDUSNawigacja
Artykuły » Recenzje - F » FAUST AGAIN - Illusions (2013 NOIZGATE Records)
FAUST AGAIN - Illusions (2013 NOIZGATE Records)

1 Everyone's experience
2 My favorite masquerade
3 Break the silence
4 Something you've always missed
5 As the world forgets you
6 My self portrait
7 All the way down
8 The will to align
9 Amphigory
10 Impeccable
11 Synecdoche
12 Illusions
SKŁAD:
Marcin Woźniak (bas)
Aleksander Data (gitara)
Wojtek Warnke (gitara)
Marcin Palecki (perkusja)
Marcin Pyszora (wokal)


Tym razem postanowiłem przyjrzeć się bliżej czemuś co powstało na naszym rodzimym podwórku. Mój wybór padł ostatecznie na polską kapelę z Grudziądza – Faust Again.. Grupa przesłała do nas niedawno swoją najnowszą płytkę zatytułowaną Illusions. Album ten nie pojawił się jeszcze w sklepach – wydawca zapowiada, że powinien być dostępny od dnia 01.02.2013r. Chłopakom z Faust Again udało się podpisać umowę z niemiecką wytwórnią NOIZGATE Records, która już niebawem wyda ich najnowszy krążek. Należy również powiedzieć, że zespół współpracował już wcześniej z innymi niemieckimi wytwórniami – Circulation Records oraz Bastardized Recordings. Niewątpliwie grupa wyrobiła już sobie uznaną markę na rynku przede wszystkim dzięki licznym występom w całej Europie – m.in. Niemcy, Austria, Szwajcaria, Włochy, Słowenia i Czechy. Jak sami mówią, to właśnie występy na żywo i kontakt z publicznością są dla nich esencją działalności Faust Again.

Przypomnijmy tylko, że zespół Faust Again funkcjonuje na scenie metalowej od 1999r. Podczas tych 14-tu lat działalności grupa nagrała 4 albumy – Seizing Our Souls (2003), Hope Against Hope (2006), The Trail (2009) oraz obecny Illusions (2013). Udało się również nagrać 1 demo zatytułowane po prostu Demo (2001), 1 split album – The Regional Alliance (2005 ) oraz EPkę - Enfant Terrible (2012).

Album Illusions można zdecydowanie zaklasyfikować jako album metalcore’owy. Jest tu jednak też bardzo dużo typowo death metalowych zagrywek dzięki czemu album jest zdecydowanie ostrzejszy niż typowe metalcore’owe dzieło. Jednocześnie płytka jest niesamowicie różnorodna. Gwarantuję Wam, że jeśli lubicie te ostrzejsze odmiany metalu to na pewno nie będziecie się nudzić słuchając Illusions.

Płyta zaczyna się od utworu Everyone’s Experience, który startuje bardzo nastrojowo - spokojna gitara, głębokie echo i inne ciekawe efekty. Po chwili pojawia się ostry ale niezbyt szybki wokal, który bardzo dobrze wpasowuje się w instrumentalne tło. 2-ga część Everyone’s Experience jest już ostrzejsza ale zagrana i zaśpiewana z wyczuciem i umiarkowanym tempem.

Poczynając od drugiego utworu zatytułowanego My Favorite Masquerade, a kończąc na przedostatnim Synecdoche pojawiają się już klasyczne metalcore’owe zagrywki podrasowane jednak death metalową agresywnością. Bardzo często doświadczamy zmian tempa i ostrych rwanych gitarowych riffów. Przywodzi to na myśl takie genialne kapele jak Pantera czy Slipknot. Faust Again potrafi w jednym kawałku, który trwa przecież tylko 3-4 minuty zastosować tak niesamowitą liczbę zagrywek i efektów, że słuchacz nie może wyjść z podziwu. Ciężka metalowa rąbanina jest nagle przerywana delikatnym dźwiękiem gitary, marszowym rytmem perkusji czy też głosem wykrzykującym jakieś hasła przez megafon. Później wszystko na nowo się rozkręca i znowu robi się bardziej death metalowo.

Na sam koniec płyty dostajemy natomiast spokojny instrumentalny kawałek tytułowy Illusions, dzięki któremu wyciszamy się i jesteśmy w stanie na spokojnie zastanowić się nad całością płyty. Gwarantuje Wam, że kawałek ten nie ma absolutnie nic wspólnego z metalcorem lub death metalem. Jest bardzo spokojnie i nastrojowo. Bardzo dobre zakończenie tej jakże zróżnicowanej płyty.

W moim osobistym odczuciu jest to jedna z najlepszych płyt metalowych, jakich miałem okazję posłuchać w ostatnim czasie. Jestem pod wrażeniem niesamowicie rozbudowanego warsztatu muzyczno-wokalnego grupy Faust Again. Tutaj na prawdę nie można się nudzić nawet przez chwilę. Gorąco polecam!


9.5/10

Piter


FAUST AGAIN

Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się , żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
 

METAL MUNDUS NA FACEBOOKU
*** KOIOS
*** WHORION

więcej wywiadów
*** TESTAMENT
+ Annihilator
+ Death Angel
- A2/ Wrocław

więcej relacji
ARTYKUŁY
*** Czerniejąca Magma
- słów kilka o niezrealizowanym albumie Closterkellera


Top Top  33,996,212 unikalne wizyty  Top Top